Americký trh bydlení prosperuje, analýza USD/CHF

Prodeje nových amerických domů si včera sáhly na téměř 8 a půlleté maxima, když dosáhly meziročních 592 000. Ve srovnání s posledním měřením, tak vzrostly o 3 procenta. Ekonomové přitom počítali jen s 560 000 jednotek. Meziročně se prodeje zvýšily o 25,4 procenta. Je jasné, že realitní trh opět prochází skvělou periodou, což potvrzuje i výsledek prodejů starších domů, jenž se dostal v červnu na 9 a půlleté maximum. Trh s bydlením si užívá levných hypoték a očekává se, že tento trend vydrží. Dnes budou zveřejněny rozjednané prodeje domů, objednávky zboží dlouhodobé spotřeby a hlavně v 20:00 vyhlásí americká centrální banka (Fed) výši úrokových sazeb.

Dobré zprávy z americké ekonomiky se včera na trzích projevily posílením amerického dolaru. Proti švýcarskému franku se trh dostal až do blízkosti květnových maxim kolem úrovně 0,9930. V těchto místech by měl sílit tlak na dolar, který zůstává na páru USD/CHF v rostoucí klínové formaci.

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy