Americký dolar začíná lehce posilovat

Včerejší seance bez významných fundamentů, které by hýbaly trhem. Americké indexy si prošly během včerejší seance mírnější korekcí, ale ani nevybočily výrazně z jejich růstového trendu. Může za to lehce posilující dolar, který se vydal trochu výše a to především v očekávání středečního projevu prezidenta Trumpa v kongresu. Lehce posilující dolar vnímaly spíše komoditní měny, které během včerejší seance lehce korigovaly. Na devizovém trhu se slabší dolar však nijak neprojevil a většina měnových páru se pohybovalo v bočním trendu a pouze si udržely své zisky. Žádné výraznější změny sentimentu bychom neměly být svědky ani během dnešní seance. Kdy se především bude jednat o technické pohyby.

Dnešní seance nebude ještě na makroekonomické zprávy tak bohatá jako ty následující. V 11:00 budou zveřejněny výsledky tempa růstu HDP v eurozóně. 16:00 Americká spotřebitelská důvěra. Na V 16:30 může mít na britskou libru dopad projev Carneyho za Bank of England.

Měnový pár USDJPY se pohybuje nyní kolem úrovní dlouhodobé rezistence(108,518), kterou nedokázal již rok prolomit. Z intradenního hlediska se však stále nachází v klesajícím trendu a spekulace na další pokles jsou na místě, i přes trochu silnější dolar, který zatím na měnové trhy ale nedorazil. Na průraz dlouhodobé rezistence bych si nedovolil spekulovat, stejně tak na odraz od ní. 

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

24.05.2018

10:07

Včerejší seance patřila opět mezi ty zajímavější, kdy si prošly korekcí akciové trhy, ale ani na devizových trzích nebyla o volatilitu nouze. Akciové trhy vylekalo několik událostí spolu s nově formující se vládou v Itálii, komentáře D. Trumpa k obchodní dohodě s Čínou nebo kolaps turecké liry.

Chci číst

23.05.2018

11:58

Dopolední data dnes rozhýbala devizové trhy, přičemž žádného překvapení v podobě změny trendu jsme se nedočkali a náhled na měny zasažené zprávami zůstává stejný. Dopoledne trhy čekaly na postupná data PMI a Inflace z Británie. 

Podrobnosti

23.05.2018

10:14

Americký dolar zažil seanci jako na houpačce, kdy dopoledne začal ztrácet a během americké seance začal opět zpevňovat a své ztráty si vzal opět zpět. Podobný vývoj byl k vidění i na ostatních devizových trzích v páru proti americkému dolaru.

Podrobnosti