Americký dolar začíná lehce posilovat

Včerejší seance bez významných fundamentů, které by hýbaly trhem. Americké indexy si prošly během včerejší seance mírnější korekcí, ale ani nevybočily výrazně z jejich růstového trendu. Může za to lehce posilující dolar, který se vydal trochu výše a to především v očekávání středečního projevu prezidenta Trumpa v kongresu. Lehce posilující dolar vnímaly spíše komoditní měny, které během včerejší seance lehce korigovaly. Na devizovém trhu se slabší dolar však nijak neprojevil a většina měnových páru se pohybovalo v bočním trendu a pouze si udržely své zisky. Žádné výraznější změny sentimentu bychom neměly být svědky ani během dnešní seance. Kdy se především bude jednat o technické pohyby.

Dnešní seance nebude ještě na makroekonomické zprávy tak bohatá jako ty následující. V 11:00 budou zveřejněny výsledky tempa růstu HDP v eurozóně. 16:00 Americká spotřebitelská důvěra. Na V 16:30 může mít na britskou libru dopad projev Carneyho za Bank of England.

Měnový pár USDJPY se pohybuje nyní kolem úrovní dlouhodobé rezistence(108,518), kterou nedokázal již rok prolomit. Z intradenního hlediska se však stále nachází v klesajícím trendu a spekulace na další pokles jsou na místě, i přes trochu silnější dolar, který zatím na měnové trhy ale nedorazil. Na průraz dlouhodobé rezistence bych si nedovolil spekulovat, stejně tak na odraz od ní. 

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

18.01.2019

15:52

Produkce ropného kartelu OPEC a jeho spojenců v prosinci klesla více, než se očekávalo a poslala tak měsíc před zahájením produkčních škrtů býčí signál pro investory na ropě. Největší producent kartelu Saudská Arábie snížila produkci o 468 000 bpd na něco málo přes 10,5 mil. bpd.

Podrobnosti

18.01.2019

09:59

Akciové trhy ovládl optimismus kolem obchodní války mezi USA a Čínou. Na zprávy reagovaly pozitivně na devizových trzích také rizikovější měny, jako australský dolar a rizikovější aktiva včetně ropy.

Podrobnosti

17.01.2019

17:04

Nejednoznačná seance na devizových trzích prozatím vyznívá spíše pro americký dolar, který je na většině z měnových párů silnější. Akciové trhy v USA zůstávají i přes probíhající výsledkovou sezonu beze změny. Včerejší pokles amerických ropných zásob ropě nepomohl a ta dnes ztrácí.

Podrobnosti