Americký dolar začíná lehce posilovat

Včerejší seance bez významných fundamentů, které by hýbaly trhem. Americké indexy si prošly během včerejší seance mírnější korekcí, ale ani nevybočily výrazně z jejich růstového trendu. Může za to lehce posilující dolar, který se vydal trochu výše a to především v očekávání středečního projevu prezidenta Trumpa v kongresu. Lehce posilující dolar vnímaly spíše komoditní měny, které během včerejší seance lehce korigovaly. Na devizovém trhu se slabší dolar však nijak neprojevil a většina měnových páru se pohybovalo v bočním trendu a pouze si udržely své zisky. Žádné výraznější změny sentimentu bychom neměly být svědky ani během dnešní seance. Kdy se především bude jednat o technické pohyby.

Dnešní seance nebude ještě na makroekonomické zprávy tak bohatá jako ty následující. V 11:00 budou zveřejněny výsledky tempa růstu HDP v eurozóně. 16:00 Americká spotřebitelská důvěra. Na V 16:30 může mít na britskou libru dopad projev Carneyho za Bank of England.

Měnový pár USDJPY se pohybuje nyní kolem úrovní dlouhodobé rezistence(108,518), kterou nedokázal již rok prolomit. Z intradenního hlediska se však stále nachází v klesajícím trendu a spekulace na další pokles jsou na místě, i přes trochu silnější dolar, který zatím na měnové trhy ale nedorazil. Na průraz dlouhodobé rezistence bych si nedovolil spekulovat, stejně tak na odraz od ní. 

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.10.2018

16:26

Velmi klidný průběh dnes dosud nabídly finanční trhy. Odpoledne se postaralo o volatilitu na kanadském dolaru zveřejnění růstu kanadské inflace. Akciové trhy dnes přešlapují na místě, zatímco ropa Brent se dostala zpět nad 80 dolarů.

Podrobnosti

19.10.2018

09:55

Americký dolar zůstává silnější a je nejvýše od konce srpna. Akciové index pokračují v korekci zisků ze začátku týdne a výsledková sezona zatím není takovým stimulem, jako se očekávalo. Na komoditním trhu si své zisky zatím udržuje zlato.

Podrobnosti

18.10.2018

17:05

Seanci nahoru dolu dnes zažily devizové trhy, což bylo opět způsobené primárně vývojem amerického dolaru, který dopoledne ztrácel a odpoledne své ztráty zkorigoval. 

Podrobnosti