Americký dolar začíná lehce posilovat

Včerejší seance bez významných fundamentů, které by hýbaly trhem. Americké indexy si prošly během včerejší seance mírnější korekcí, ale ani nevybočily výrazně z jejich růstového trendu. Může za to lehce posilující dolar, který se vydal trochu výše a to především v očekávání středečního projevu prezidenta Trumpa v kongresu. Lehce posilující dolar vnímaly spíše komoditní měny, které během včerejší seance lehce korigovaly. Na devizovém trhu se slabší dolar však nijak neprojevil a většina měnových páru se pohybovalo v bočním trendu a pouze si udržely své zisky. Žádné výraznější změny sentimentu bychom neměly být svědky ani během dnešní seance. Kdy se především bude jednat o technické pohyby.

Dnešní seance nebude ještě na makroekonomické zprávy tak bohatá jako ty následující. V 11:00 budou zveřejněny výsledky tempa růstu HDP v eurozóně. 16:00 Americká spotřebitelská důvěra. Na V 16:30 může mít na britskou libru dopad projev Carneyho za Bank of England.

Měnový pár USDJPY se pohybuje nyní kolem úrovní dlouhodobé rezistence(108,518), kterou nedokázal již rok prolomit. Z intradenního hlediska se však stále nachází v klesajícím trendu a spekulace na další pokles jsou na místě, i přes trochu silnější dolar, který zatím na měnové trhy ale nedorazil. Na průraz dlouhodobé rezistence bych si nedovolil spekulovat, stejně tak na odraz od ní. 

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.02.2018

11:02

Během páteční seance jsme nebyli svědky žádného výraznějšího vzrušení v podobě zajímavějších fundamentů. Akciové trhy si ve většina případů udržely své pozice, případně přibraly další zisky. Ty přechází po korekci do klidnější fáze, kdy lze očekávat menší nárůst a spíše pohyb do strany. Zda je korekce u konce, nebo přijde další výprodej, bylo již řečeno mnoho.
Chci číst

16.02.2018

16:07

Ropa s největší pravděpodobností uzavře týden v zelených číslech. Už to vypadalo, že ropa po minulém týdnu, kdy dosáhla americká těžba rekordních maxim, bude nadále oslabovat. Nervozity na akciových trzích využil i americký dolar, který také částečně pomohl korekci i na ropě.

Podrobnosti

16.02.2018

10:49

Včerejší seance se nesla v duchu malých objemů a úzkých cenových rozpětí. Většina měnových párů proti americkému dolaru však dokázala sbírat zisky, zatímco dolar nadále slábl. To stejné platí i o akciových trzích, které uzavřely další seanci v zelených číslech. Index volatility VIX zatím stále klesá a s ním i nervozita na trzích, aktuálně se pohybuje kolem 17 bodů.

Podrobnosti