Americký dolar začíná lehce posilovat

Včerejší seance bez významných fundamentů, které by hýbaly trhem. Americké indexy si prošly během včerejší seance mírnější korekcí, ale ani nevybočily výrazně z jejich růstového trendu. Může za to lehce posilující dolar, který se vydal trochu výše a to především v očekávání středečního projevu prezidenta Trumpa v kongresu. Lehce posilující dolar vnímaly spíše komoditní měny, které během včerejší seance lehce korigovaly. Na devizovém trhu se slabší dolar však nijak neprojevil a většina měnových páru se pohybovalo v bočním trendu a pouze si udržely své zisky. Žádné výraznější změny sentimentu bychom neměly být svědky ani během dnešní seance. Kdy se především bude jednat o technické pohyby.

Dnešní seance nebude ještě na makroekonomické zprávy tak bohatá jako ty následující. V 11:00 budou zveřejněny výsledky tempa růstu HDP v eurozóně. 16:00 Americká spotřebitelská důvěra. Na V 16:30 může mít na britskou libru dopad projev Carneyho za Bank of England.

Měnový pár USDJPY se pohybuje nyní kolem úrovní dlouhodobé rezistence(108,518), kterou nedokázal již rok prolomit. Z intradenního hlediska se však stále nachází v klesajícím trendu a spekulace na další pokles jsou na místě, i přes trochu silnější dolar, který zatím na měnové trhy ale nedorazil. Na průraz dlouhodobé rezistence bych si nedovolil spekulovat, stejně tak na odraz od ní. 

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

14.08.2018

17:02

Výprodej na turecké liře s sebou táhl indickou rupii i ostatní měny, což zvýšilo riziko nouzového přistání z rizikovějších rozvíjeních se ekonomik. Páteční výprodej byl tak razantní, že během páteční seance některé z měn (včetně turecké liry) dokázaly zkorigovat část ze svých ztrát.

Chci číst

14.08.2018

14:03

Dopolední markodata byly v podstatě ty nedůležitější, kterých jsme se mohli během dnešní seance dočkat. Zveřejněny byly data z britského trhu práce, následovány odhadem hospodářského růstu v Eurozóně za 2. čtvrtletí, včetně růstu HDP v Německu a v ČR.

Chci číst

14.08.2018

10:25

Smíšená seance na devizových trzích, kde si bral oddechový čas americký dolar, nabídla několik překvapivých proti trendových pohybů. Pod tlakem byly drahé kovy, ale také trh s ropou, která se však dokázala ze ztrát vzpamatovat.

Chci číst