Americký dolar vstoupil do nového týdne optimisticky

Euro se dnes propadlo pod hodnotu 1,06 proti americkému dolaru pod vlivem napětí blížících se francouzských prezidentských voleb. Průzkumy veřejného mínění začaly ukazovat na těsnější souboj kandidátů, než indikovaly předtím. První kolo se koná již 23. dubna. Americký dolar rovněž povzbuzují slova člena bankovní rady Dudleyho, který uvedl, že americká centrální banka (Fed) může snižovat objem svojí bilance a zároveň pokračovat ve zvyšování sazeb. Obě akce centrální banky indikují utažení měnových podmínek, což je pro dolar velmi pozitivní znamení.

Index amerického dolaru se pohybuje v rostoucím trendovém kanálu, který mu predikuje test předchozích maxim a hodnoty 102 bodů. Dolaru nahrávají plánované kroky Fedu dvojího utažení měnových podmínek. Analýza je v platnosti, pokud index neopustí kanál. V případě proražení kanálu směrem dolů, budou očekávání ohledně pokračování růstového trendu zneplatněna. Klíčová makroekonomická data budou zveřejněna až v pátek, a to inflace a maloobchodní prodeje z USA.

Graf: Průzkumy veřejného mínění 2 agentur pro první kolo francouzských prezidentských voleb. 

Zdroj: Reuters
 

Průzkumy veřejného mínění 2 agentur pro druhé kolo francouzských prezidentských voleb. 

Zdroj: Reuters
 

Autor: Michala Moravcová – analytik společnosti BOSSA

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy