Americký dolar před zasedáním Fedu oslabuje

Americký dolar dnes oslabil proti koši měn, když slabší americká data opět zvýšila očekávání, že Fed zítra zaujme „holubičí“ postoj. Měnový index amerického dolaru v průběhu úterka oslabil o 0,4 procenta na 94,481 bodu po horších výsledcích objednávek zboží dlouhodobé spotřeby a nižší spotřebitelské důvěře. Očekávání, že Fed zítra zvedne úrokové sazby, jsou velmi blízko nule a pro červen dosahují 23 procentní pravděpodobnosti. Naopak dnes se výborně dařilo britské libře, která posílila na 10týdenní maxima a překonala hodnotu 1,45 proti USD.

Index amerického dolaru se vrací a chystá se na opětovný test klesajícího klínu, který předchozí týden prorazil nahoru. Klíčová je rekce ceny na předchozí minima, která nás podle všeho čeká zítra s výsledkem zasedání Fedu. Pokud se udrží index nad touto úrovní a neuzavře pod ní, lze čekat růst a pokračování pohybu směrem nahoru po proražení klínové formace. Pokud se však index vrátí do klínové formace a vytvoří nižší minima, lze očekávat silnější výprodej. 

Autor: Investplanet
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení


Nejnovější analýzy