Americký dolar opět pod tlakem, EURUSD nad 1.24

Včerejší seance nenabídla mnoho významných fundamentů, ačkoliv byly zveřejněny maloobchodní prodeje v USA za březen. Ty vykázaly růst o 0,6%, přičemž se očekával růst o 0,4%. Jednalo se o první nárůst za poslední 4 měsíce, kdy vždy dopadly maloobchodní prodeje negativně, především podpořeny solidní poptávkou spotřebitelů. Nejvýraznější nárůst v poptávce byl zřetelný v prodejích automobilů, nábytku a elektroniky. Výsledky potvrzují, že negativní výsledky maloobchodních prodejů byly spíše přechodnou záležitostí, po markantních výdajích po hurikánech. Optimismus by se měl zde udržovat i nadále díky daňovým škrtům, rostoucím mzdám a silným trhem práce. Zajímavějších událostí jsme byly svědky přímo v grafech. Americký dolar navázal na ztráty z minulého týdne a aktuálně se nachází výrazně blíže minimu z letošního roku. Jeho ztráty včera prohloubil Donald Trump poté, co obvinil Čínu a Rusko z devalvace jejich měn. To však pomohl britské libře, která je na páru GBPUSD nejvýše od roku 2016. Pomohl také akciovým indexům v USA, kde však aktuálně probíhá výsledková sezona a korporátní společnosti zatím vykazují vesměs pozitivní výsledky. EURUSD se již dostalo nad úroveň 1.24 a euro tak nadále navzdory přání ECB, posiluje. Ropa se včera odrazila od úrovně 66,30 a zatím si drží své zisky, nelze však očekávat, že by navázala na minulý týdne dalšími razantními zisky, ale pravděpodobnější je spíše pohyb do strany, respektive mírnější korekce. Zároveň včera vyšla zpráva, že OPEC zvažuje prodloužení produkčních škrtů i v roce 2019, což by mohlo zajistit ropě dostačený růstový stimul i v příštím roce, mimo jiné agentura Bloomberg odhaduje, že zásoby v USA minulý týden klesly pod pětiroční průměr.

Dnes brzy ráno ve 4:00 bylo zveřejněno několik dat z Číny, nejzajímavějším může být růst HDP za první kvartál, který vykazuje stabilní růst o 6,8%. V 10:30 budou zveřejněna data u trhu práce ve velké Británii. V 14:30 data z trhu s bydlením v USA a průmyslové prodeje v Kanadě. Dále je po zbytek dne na programu několik sekundárních dat, které však mohou při výraznější odchylce způsobit zvýšenou volatilitu na trzích. Patří mezi ně projev členů FEDu Williamse a Quarlese, prům. produkce v USA nebo GDT index.

Dnes bude zveřejněno několik fundamentů v USA a Kanadě, které mohou ovlivnit kurz USDCAD. Ten aktuálně opakuje situaci z předminulého týdne, kdy po razantnějším pohybu přešel do konsolidace. Opět konsolidace probíhá kolem úrovně fibonacciho posloupnosti, ze které by mohl posilovat spíše kanadský dolar díky slabšímu americkému dolaru a sentimentu a dodržení trendu na USDCAD.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

26.04.2018

09:52

Včerejší seance byla opět bez významných fundamentů a trhy byly především o americkém dolaru, který po menší korekci, když se ocitl na silné rezistenci, pokračoval opět v posilování.

Chci číst

25.04.2018

17:04

Americké desetileté výnosy se dostaly na magickou úroveň 3%, ale co to vůbec znamená a proč to může trhy trápit? Především je třeba připomenout situaci z přelomu ledna a února, kdy se právě desetileté výnosy dostaly velmi blízko úrovně 3%, což bylo považováno za jeden z hlavních katalyzátorů výprodeje na akciových trzích.

Podrobnosti

25.04.2018

09:59

Akciové indexy jsou opět ve výraznější korekci poté, co desetileté výnosy překonaly 3% hranici. Ta byla již několikrát skloňována jako psychologická úroveň, která může způsobit při jejích dosažení paniku na finančních trzích, což se i stalo.

Podrobnosti