Americký dolar opět pod tlakem, EURUSD nad 1.24

Včerejší seance nenabídla mnoho významných fundamentů, ačkoliv byly zveřejněny maloobchodní prodeje v USA za březen. Ty vykázaly růst o 0,6%, přičemž se očekával růst o 0,4%. Jednalo se o první nárůst za poslední 4 měsíce, kdy vždy dopadly maloobchodní prodeje negativně, především podpořeny solidní poptávkou spotřebitelů. Nejvýraznější nárůst v poptávce byl zřetelný v prodejích automobilů, nábytku a elektroniky. Výsledky potvrzují, že negativní výsledky maloobchodních prodejů byly spíše přechodnou záležitostí, po markantních výdajích po hurikánech. Optimismus by se měl zde udržovat i nadále díky daňovým škrtům, rostoucím mzdám a silným trhem práce. Zajímavějších událostí jsme byly svědky přímo v grafech. Americký dolar navázal na ztráty z minulého týdne a aktuálně se nachází výrazně blíže minimu z letošního roku. Jeho ztráty včera prohloubil Donald Trump poté, co obvinil Čínu a Rusko z devalvace jejich měn. To však pomohl britské libře, která je na páru GBPUSD nejvýše od roku 2016. Pomohl také akciovým indexům v USA, kde však aktuálně probíhá výsledková sezona a korporátní společnosti zatím vykazují vesměs pozitivní výsledky. EURUSD se již dostalo nad úroveň 1.24 a euro tak nadále navzdory přání ECB, posiluje. Ropa se včera odrazila od úrovně 66,30 a zatím si drží své zisky, nelze však očekávat, že by navázala na minulý týdne dalšími razantními zisky, ale pravděpodobnější je spíše pohyb do strany, respektive mírnější korekce. Zároveň včera vyšla zpráva, že OPEC zvažuje prodloužení produkčních škrtů i v roce 2019, což by mohlo zajistit ropě dostačený růstový stimul i v příštím roce, mimo jiné agentura Bloomberg odhaduje, že zásoby v USA minulý týden klesly pod pětiroční průměr.

Dnes brzy ráno ve 4:00 bylo zveřejněno několik dat z Číny, nejzajímavějším může být růst HDP za první kvartál, který vykazuje stabilní růst o 6,8%. V 10:30 budou zveřejněna data u trhu práce ve velké Británii. V 14:30 data z trhu s bydlením v USA a průmyslové prodeje v Kanadě. Dále je po zbytek dne na programu několik sekundárních dat, které však mohou při výraznější odchylce způsobit zvýšenou volatilitu na trzích. Patří mezi ně projev členů FEDu Williamse a Quarlese, prům. produkce v USA nebo GDT index.

Dnes bude zveřejněno několik fundamentů v USA a Kanadě, které mohou ovlivnit kurz USDCAD. Ten aktuálně opakuje situaci z předminulého týdne, kdy po razantnějším pohybu přešel do konsolidace. Opět konsolidace probíhá kolem úrovně fibonacciho posloupnosti, ze které by mohl posilovat spíše kanadský dolar díky slabšímu americkému dolaru a sentimentu a dodržení trendu na USDCAD.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

13.12.2018

17:19

Dnes zasedala ECB, a jakožto nejdůležitější fundament dnešního dne ovlivnila vývoj na devizových trzích. Akciové indexy dnes přešly do konsolidace bez výraznější volatility a během dnešní seance spíše stagnují. Ropa opět otestovala úrovně kolem 50 dolarů za barel a mírně zpevňuje.

Chci číst

13.12.2018

15:38

Akcie technologických společností, které si získaly za posledních pár let na popularitě, nyní částečně stály za výprodeji na akciových trzích kvůli jejich obrovské kapitalizaci. Skupina technologických akcií FAANG v loňském roce neporazitelně rostla a pro investory tvořila základ jejich portfolia.

Chci číst

13.12.2018

10:07

Americký dolar během včerejší seance korigoval své dřívější zisky a nijak mu nepomohlo odpolední zveřejnění růstu americké inflace. Akciové indexy k večeru opět korigovaly dřívější zisky podpořené pozitivními zprávami z Číny. Ropa WTI opět testuje úrovně kolem 50 dolarů za barel.

Chci číst