Americký akciový trh zatím nejeví známky letní únavy; analýza indexu S&P 500

Na americké akciové trhy čeká podle průzkumu analytiků zlatá sezóna. Na akciových trzích by se měl projevit hlavně vliv nízkých úrokových sazeb a růst spotřebitelských výdajů, což by se mělo pozitivně projevit na výsledcích jednotlivých společností. Navíc energetický sektor, který byl v předchozích obdobích vystaven propadu cen komodit má nyní, když se ceny stabilizovaly, mnohem lepší pozici.  Výdělky za druhý kvartál letošního roku by měly překonat výsledky z prvního čtvrtletí, a měly by se i nadále zlepšovat. Nebýt velké volatility na trzích s energií, byl by růst trhů rychlejší už nyní.

Americký akciový index S&P 500 potvrzuje teorii o pozitivní náladě na trzích. Minulý týden překonal další historický milník a znovu se vzdálil od klouzavého průměru 100, který před měsícem posloužil jako silný support. Hladina 2 130 nyní vytváří silnou podporu, jež má potenciál pomoci býkům k pokračujícím ziskům. Podobnou technickou formaci lze vidět i na indexu Dow Jones. 

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy