Americký akciový trh se nadechuje, analýza indexu S&P 500

Americký akciový index Dow Jones v pátek uzavřel poprvé od ledna nad hranicí 17 000 bodů, která je investory považována za psychologickou úroveň. U indexu S&P 500 je tato hranice na úrovni 2000 bodů, k jejímuž překonání indexu chyběl jenom kousíček. Tyto indexy minulý týden zaznamenaly první čtyřdenní ziskovou řadu zhruba za pět měsíců. Nicméně trhy dnes podléhají vybíraní zisků a nedokážou posílit, ani když cena ropy roste o 3 procenta. Americký akciový trh otevřel kolem 0,2 procenta v mínusu a Evropa zavírá 0,5 až 1 procento v červených číslech. Nervozitu bude pravděpodobně na trzích cítit až do čtvrtečního zasedání Evropské centrální banky, od níž se očekává snížení úrokových sazeb hlouběji do mínusu a možná i změny v programu kvantitativního uvolňování (QE). Kdyby ECB navýšila objem QE, byl by to negativní signál pro euro a pozitivní pro akcie.

V průběhu evropské seance se dolar opět postavil na nohy a posílil proti NZD i AUD o 0,4 procenta a proti euru o 0,5 procenta. Měnový index USD posílil proti koši měn o 0,3 procenta, avšak USD oslabil proti JPY o 0,1 procenta.

Americký akciový index S&P 500 ukončil páteční obchodní seanci svíčkovou formaci s delším horním knotem, což signalizuje vyčerpanost kupců. Index aktuálně bojuje s 200denním průměrem. Avšak stále se drží nad rostoucí trendovou linií a formace dvojitého dna s „neckline" úrovní 1940 bodů mu nabízí ještě prostor pro další růst.

Zdroj: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy