Americkému dolaru se včera dařilo, dnes ho čeká zkouška

Americký dolar si včera mohl libovat, trhy mu přály a i přesto, že ADP report nedopadl nijak zvlášť nad očekávání, tak dolar výrazně posílil. Na indexu dolaru je tak vidět jasný odraz od supportu 92,60, přičemž býkům nyní stojí v cestě horní hrana klesajícího trendového kanálu a harmonická netopýří formace. Cena se již dostala nad klouzavým průměr 100 a lze tak hovořit o intradenním býčím trendu. Rozhodující bude, zda cena dokáže otestovat 93,8.

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

20.02.2018

10:23

Během včerejší seance jsme nebyli svědky žádných výrazných pohybů na finančních trzích. Může za to především nedostatek objemů, které chyběly na trzích kvůli státnímu svátku v USA. Dále trhům chyběly významnější fundamenty, které by dokázaly rozvlnit trhy.

Chci číst

19.02.2018

11:02

Během páteční seance jsme nebyli svědky žádného výraznějšího vzrušení v podobě zajímavějších fundamentů. Akciové trhy si ve většina případů udržely své pozice, případně přibraly další zisky. Ty přechází po korekci do klidnější fáze, kdy lze očekávat menší nárůst a spíše pohyb do strany. Zda je korekce u konce, nebo přijde další výprodej, bylo již řečeno mnoho.
Podrobnosti

16.02.2018

16:07

Ropa s největší pravděpodobností uzavře týden v zelených číslech. Už to vypadalo, že ropa po minulém týdnu, kdy dosáhla americká těžba rekordních maxim, bude nadále oslabovat. Nervozity na akciových trzích využil i americký dolar, který také částečně pomohl korekci i na ropě.

Podrobnosti