Americkému dolaru se včera dařilo, dnes ho čeká zkouška

Americký dolar si včera mohl libovat, trhy mu přály a i přesto, že ADP report nedopadl nijak zvlášť nad očekávání, tak dolar výrazně posílil. Na indexu dolaru je tak vidět jasný odraz od supportu 92,60, přičemž býkům nyní stojí v cestě horní hrana klesajícího trendového kanálu a harmonická netopýří formace. Cena se již dostala nad klouzavým průměr 100 a lze tak hovořit o intradenním býčím trendu. Rozhodující bude, zda cena dokáže otestovat 93,8.

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

18.01.2019

15:52

Produkce ropného kartelu OPEC a jeho spojenců v prosinci klesla více, než se očekávalo a poslala tak měsíc před zahájením produkčních škrtů býčí signál pro investory na ropě. Největší producent kartelu Saudská Arábie snížila produkci o 468 000 bpd na něco málo přes 10,5 mil. bpd.

Podrobnosti

18.01.2019

09:59

Akciové trhy ovládl optimismus kolem obchodní války mezi USA a Čínou. Na zprávy reagovaly pozitivně na devizových trzích také rizikovější měny, jako australský dolar a rizikovější aktiva včetně ropy.

Podrobnosti

17.01.2019

17:04

Nejednoznačná seance na devizových trzích prozatím vyznívá spíše pro americký dolar, který je na většině z měnových párů silnější. Akciové trhy v USA zůstávají i přes probíhající výsledkovou sezonu beze změny. Včerejší pokles amerických ropných zásob ropě nepomohl a ta dnes ztrácí.

Podrobnosti