Americké vládě hrozí platební neschopnost

Včerejší seance nenabídla z makroekonomických žádné větší vzrušení. Stavební povolenky v USA zůstaly téměř stejné a to na 1,3mil. Žádosti o podporu v nezaměstnanosti klesly o 220tis. proti očekávaným 250tis. V americké ekonomice, která je momentálně velice silná a nezaměstnanost je velice malá, to s americkým dolarem neudělalo takřka nic. Dále pokračují v poklesu americké zásoby ropy, které klesly o 6,9mil barelů, proti očekávaným 1,4mil. Ropa WTI poté chvilkově posílila, ale své zisky následně začala ztrácet. Trochu jiné drama se včera začalo rýsovat v USA. Kde sněmovna schválila návrh na dodatečný objem peněz na financování vlády. Demokraté však hrozí zamítnutím návrhu, pokud republikáni neschválí imigrační návrhy pro mladé lidi, co žijí v USA. Termín, do kterého musí Kongres dočasný rozpočet schválit, je stanoven na dnešní půlnoc. Na Forexu nenabídla včerejší seance žádné výraznější výkyvy a vyšší volatilita způsobila zajímavé pohyby i bez důležitých fundamentů. Americký dolar včera opět lehce ztrácel, bylo to však způsobeno především ostatními silnými měnami. Včera výrazněji posilovala britská libra, australský i kanadský dolar. Přičemž britská libra se dnes ráno již drží nad 1,39 a zdá se, že na případnou korekci po razantním nástupu z minulého týdne, je ještě brzy.

Jediný dnešní důležitý fundament jsou dnešní výsledky z maloobchodních prodejů z Velké Británie. Ty nečekaně klesly o 1,5%, oproti očekávanému poklesu o 0,8%. Libra reagovala na zprávy oslabením, ale býci si nenechali vzít své dosavadní zisky a prakticky okamžitě zkorigovali zpět a dokonce posilovali nad dnešní high.

Trh USDCAD tento se tento týden zatím pohybuje v konsolidačním pásmu, z kterému mu nepomohlo ani zasedání Bank of Canada. Dlouhodobý klesající trend a testování ceny 1,2380 nabízí otázku, zda se nechystá průraz této úrovně a další posilování kanadského dolaru.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

14.08.2018

17:02

Výprodej na turecké liře s sebou táhl indickou rupii i ostatní měny, což zvýšilo riziko nouzového přistání z rizikovějších rozvíjeních se ekonomik. Páteční výprodej byl tak razantní, že během páteční seance některé z měn (včetně turecké liry) dokázaly zkorigovat část ze svých ztrát.

Chci číst

14.08.2018

14:03

Dopolední markodata byly v podstatě ty nedůležitější, kterých jsme se mohli během dnešní seance dočkat. Zveřejněny byly data z britského trhu práce, následovány odhadem hospodářského růstu v Eurozóně za 2. čtvrtletí, včetně růstu HDP v Německu a v ČR.

Chci číst

14.08.2018

10:25

Smíšená seance na devizových trzích, kde si bral oddechový čas americký dolar, nabídla několik překvapivých proti trendových pohybů. Pod tlakem byly drahé kovy, ale také trh s ropou, která se však dokázala ze ztrát vzpamatovat.

Chci číst