Americké vládě hrozí platební neschopnost

Včerejší seance nenabídla z makroekonomických žádné větší vzrušení. Stavební povolenky v USA zůstaly téměř stejné a to na 1,3mil. Žádosti o podporu v nezaměstnanosti klesly o 220tis. proti očekávaným 250tis. V americké ekonomice, která je momentálně velice silná a nezaměstnanost je velice malá, to s americkým dolarem neudělalo takřka nic. Dále pokračují v poklesu americké zásoby ropy, které klesly o 6,9mil barelů, proti očekávaným 1,4mil. Ropa WTI poté chvilkově posílila, ale své zisky následně začala ztrácet. Trochu jiné drama se včera začalo rýsovat v USA. Kde sněmovna schválila návrh na dodatečný objem peněz na financování vlády. Demokraté však hrozí zamítnutím návrhu, pokud republikáni neschválí imigrační návrhy pro mladé lidi, co žijí v USA. Termín, do kterého musí Kongres dočasný rozpočet schválit, je stanoven na dnešní půlnoc. Na Forexu nenabídla včerejší seance žádné výraznější výkyvy a vyšší volatilita způsobila zajímavé pohyby i bez důležitých fundamentů. Americký dolar včera opět lehce ztrácel, bylo to však způsobeno především ostatními silnými měnami. Včera výrazněji posilovala britská libra, australský i kanadský dolar. Přičemž britská libra se dnes ráno již drží nad 1,39 a zdá se, že na případnou korekci po razantním nástupu z minulého týdne, je ještě brzy.

Jediný dnešní důležitý fundament jsou dnešní výsledky z maloobchodních prodejů z Velké Británie. Ty nečekaně klesly o 1,5%, oproti očekávanému poklesu o 0,8%. Libra reagovala na zprávy oslabením, ale býci si nenechali vzít své dosavadní zisky a prakticky okamžitě zkorigovali zpět a dokonce posilovali nad dnešní high.

Trh USDCAD tento se tento týden zatím pohybuje v konsolidačním pásmu, z kterému mu nepomohlo ani zasedání Bank of Canada. Dlouhodobý klesající trend a testování ceny 1,2380 nabízí otázku, zda se nechystá průraz této úrovně a další posilování kanadského dolaru.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.10.2018

16:26

Velmi klidný průběh dnes dosud nabídly finanční trhy. Odpoledne se postaralo o volatilitu na kanadském dolaru zveřejnění růstu kanadské inflace. Akciové trhy dnes přešlapují na místě, zatímco ropa Brent se dostala zpět nad 80 dolarů.

Podrobnosti

19.10.2018

09:55

Americký dolar zůstává silnější a je nejvýše od konce srpna. Akciové index pokračují v korekci zisků ze začátku týdne a výsledková sezona zatím není takovým stimulem, jako se očekávalo. Na komoditním trhu si své zisky zatím udržuje zlato.

Podrobnosti

18.10.2018

17:05

Seanci nahoru dolu dnes zažily devizové trhy, což bylo opět způsobené primárně vývojem amerického dolaru, který dopoledne ztrácel a odpoledne své ztráty zkorigoval. 

Podrobnosti