Americké maloobchodní prodeje přinesly na trh opět strach

Maloobchodní tržby ve Spojených státech v únoru klesly méně, než se čekalo. Nicméně lednová data byla revidována silně směrem dolů, což je pro americký dolar den před výsledkem zasedání Fedu velmi negativní. Maloobchodní tržby v únoru oslabily o 0,1 procenta ve srovnání s lednem, když spotřebitelé kupovali méně automobilů a levnější benzin snížil příjmy čerpacích stanic. Ekonomové čekaly pro tento měsíc 0,2 procentní pokles. Avšak údaje za leden byly revidovány směrem dolů na mínus  0,4 procenta z dříve uváděného růstu o 0,2 procenta. Americké burzy reagují na data maloobchodních prodejů poklesem. Obavy o globální ekonomiku se vrací spolu s tím, jak japonská centrální banka (BoJ) dnes ráno vyjádřila pochmurný názor na domácí hospodářství. Index Dow Jones otevřel úterní obchodní seanci 0,6 procenta v minusu, S&P 500 klesl o 0,7 procenta, technologický  Nasdaq se propadl o 0,4 procenta.

EUR/USD je sevřen v trojúhelníkové formaci a osciluje kolem hodnoty 1,1080. Lze se domnívat, že tuto úroveň neopustí do zítřejšího výsledku zasedání americké centrální banky. Pozor na to, že výsledek zasedání americké centrální banky bude publikován o hodinu dříve než obvykle kvůli tomu, že USA už přešly na letní čas.

Zdroj: Investplanet
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy