Americké akciové indexy pokračují v korekci

Včerejší seance nepřinesla trh žádné větší vzrušení. Americké akciové indexy pokračovaly v korekci, přičemž by se dalo mluvit především o korekci technické. Americký dolar se totiž pohybuje v jakési konsolidaci a indexy nemají z fundamentálního hlediska proč klesat. Indexy sou však stále poměrně dost překoupené a po tak razantním nárůstu od začátku roku je korekce na místě. Index volatility VIX je nyní na úrovni 15 bodů, což indikuje nejvyšší volatilitu na trzích za půl roku, zejména na trhu S&P500.  Je třeba připomenout fakt, že se jedná o první větší korekci od začátku roku. Korekce jsme se dočkali i na ropě.  Většina měnových párů se pohybovala během včerejší seance v bočním trendu. Nejvýrazněji včera dokázal posílit pár GBPUSD, který kompletně vymazal pondělní ztráty. Včerejší výsledky inflace z Německa lehce klesly oproti konsenzu na 1,4%, tyto výsledky mohou mít pravděpodobně negativní dopad na dnešní výsledky inflace v eurozóně.

Dnes brzy ráno měl v americkém kongresu projev prezident Donald Trump. Nezaznělo však nic co by mělo mít dopad na finanční trhy, hovořil pouze o domácích problémech, migraci, rozporu demokratů a republikánů a dalších víceméně politických problémech. Dnešní seance bude na makroekonomické zprávy o něco bohatší. V 11:00 výsledky CPI inflace v eurozóně. V 14:15 ADP předstihový národní report o nezaměstnanosti. V 14:30 meziměsíční HDP z Kanady. V 16:30 Zásoby ropy v USA, které nadále klesají. A ve 20:00 zasedání FEDu, rozhodnutí o úrokové míře, která by se zatím měnit neměla a doprovodný komentář.

Jak bylo již řečeno ropa WTI je nyní v korekci a již se vrátila do oblasti předchozí konsolidace. Z technického hlediska se dá nyní předpokládat otočení a pokračování v předchozím trendu. Ropa však bude vyčkávat na americké zásoby ropy, které zatím dlouhodobě klesají. Pokud by korekce pokračovala, předpokládal bych pokles až k hodnotě 63,45. Při nejednoznačném pohybu je možné spekulovat i na na shortové obchody a návraty k horní hraně oblasti konsolidace.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

18.01.2019

09:59

Akciové trhy ovládl optimismus kolem obchodní války mezi USA a Čínou. Na zprávy reagovaly pozitivně na devizových trzích také rizikovější měny, jako australský dolar a rizikovější aktiva včetně ropy.

Chci číst

17.01.2019

17:04

Nejednoznačná seance na devizových trzích prozatím vyznívá spíše pro americký dolar, který je na většině z měnových párů silnější. Akciové trhy v USA zůstávají i přes probíhající výsledkovou sezonu beze změny. Včerejší pokles amerických ropných zásob ropě nepomohl a ta dnes ztrácí.

Podrobnosti

17.01.2019

10:02

Klidnějšího průběhu včerejší seance dokázala využít pouze americký dolar, který mírně zpevnil. V pozvolných ziscích pokračoval také akciový trh, zatímco ropa po nadprůměrně volatiltní seance udržela své zisky nad 52 dolary.

Podrobnosti