Americké akciové indexy dosahují nová rekordní maxima

Americký index S&P 500 a krátce nato i Dow Jones zahájily úterní obchodní seanci růstem na čerstvá historická maxima. Akciové indexy posilují díky oživení investorského apetitu po riziku, když po výsledku britského referenda vzrostly vyhlídky na stimulační opatření od předních centrálních bank. Investoři si rovněž hodně slibují od výsledkové sezony po výborných výsledcích hliníkárny Alcoa, která zveřejnila svá hospodářská čísla za druhé čtvrtletí letošního roku včera.

Index S&P 500 odpoledne rostl o 0,7 procenta na 2151,96 bodu, čímž překonal pondělní rekord zapsaný na hodnotě 2 143,16 bodu. Index Dow Jones posílil o 0,7 procenta na 18 353,76 bodu, čímž předčil historické maximum z loňského května. Technologický Nasdaq stoupal o 0,6 procenta na 5018  bodů. Společnost Alcoa v pondělí večer po zavření trhu vykázala nečekaně mírný pokles čtvrtletního zisku a její akcie před otevřením dnešního trhu vyskočily o 4,7 procenta.

Měď podobně jako akciové indexy posiluje díky zvýšenému investorskému apetitu po riziku a také díky býčí divergenci s oscilátorem MACD. Významnou podporu představuje rostoucí trendová linie. Pokud nebude překonaná, je spekulace na krátké pozice riskantní. Růst mědi stejně jako zlata je pozitivní pro australský dolar. Z posilování cen průmyslových komodit rovněž profitují těžařské společnost, což vede k dalšímu růstu akciových titulů.

Autor: Investplanet a Michala Moravcová

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy