Americké akcie v zelených číslech díky ropě

Americké burzy v pondělí zahájily růstem, když ceny ropy stoupaly o více než 3 procenta na šestiměsíční maximum kvůli výpadkům produkce v Nigérii a komentářům Goldman Sachs, že banka nyní vnímá trh s ropou pozitivněji. Cena ropy Brent vzrostla v pondělí až o 1,55 dolaru 49,38 dolaru za barel, nejvyšší úroveň od začátku listopadu, poté co nigerijský ministr ropného průmyslu řekl, že produkce země klesla.

Index blue Dow Jones krátce po otevření rostl o 0,3 procenta na 17 583,33 bodu, širší index S&P 500 posiloval o 0,3 procenta na 2052,03 bodu a technologický Nasdaq stoupal o 0,2 procenta na 4729,06 bodu. Plusový den zažívá i společnost Apple, jejíž akcie posilují o 2,5 procenta poté, co Buffetův fond Berkshire zveřejnil, že má v portfoliu 9,8 milionu kusů akcií Apple a navýšil svůj podíl v IBM o 198 853 akcií na celkovou výši 81,2 milionu kusů. Obchodování v Evropě na hlavním německém akciovém indexu DAX je dnes kvůli státnímu svátku v Německu znemožněno.

Ačkoliv se obchodování na americkém akciovém indexu S&P 500  dnes nese v pozitivním duchu, měli bychom pečlivě sledovat reakci ceny na Fibonacciho hodnotu 23,60, která rovněž představuje potencionální úroveň neckline technické formace hlava ramena. Proražení této supportní hodnoty by otevřelo indexu slušnou cestu směrem dolů.

Autor: Investplanet
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy