Americké akcie se oklepávají z výprodeje

Akcie na Wall Street se včera oklepaly ze středečního výprodeje, největšího za 8 měsíců a nejsilnějšího v letošním roce za podpory silných amerických ekonomických dat. Index Dow Jones ve čtvrtek stoupl o 0,3 procenta na 20 663,02 bodu, index S&P 500 posílil o 0,4 procenta na 2 365,72 bodu a technologický Nasdaq získal 0,7 procenta a uzavřel na 6 055,130 bodu.

Investorskou náladu zlepšily výsledky podnikatelské aktivity z Philadelphie, tento index v květnu stoupl po dvou měsících poklesů. Data o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti podtrhly sílu trhu práce. Investoři však stále bedlivě sledují dění ve Washingtonu po zprávách, že se prezident Donald Trump snažil zasahovat do vyšetřování ohledně možných vazeb bývalého bezpečnostního poradce Michaela Flynna na Rusko. Existuje podezření, že bývalý Trumpův poradce pro národní bezpečnost a další členové jeho týmu byli během loňské předvolební kampaně opakovaně v telefonickém a emailovém kontaktu s ruskými představiteli.

Tyto informace ve středu vedly k největšímu výprodeji na Wall Street od zvolení Donalda Trumpa za prezidenta. Prorůstová agenda amerického prezidenta a její prosazení v Kongresu se zdá být čím dál tím složitějším úkolem, na což reagují investoři prodejem amerických akcií a amerického dolaru. Investoři nyní uzavírají pozice, které otevírali v nadějích, že Trumpovy sliby o snižování daní a zvyšování výdajů do infrastruktury podnítí ekonomický růst a inflaci.

Dolarový index se drží poblíž nejnižší úrovně od začátku listopadu, zatímco ceny zlata stoupaly šestým dnem v řadě. Ceny ropy, které na základě slabého dolaru obvykle rostou, ztrácely okolo 1 procenta.

Americký akciový index S&P 500 po prudkém středečním propadu vyplnil gap francouzských prezidentských voleb. Aktuálně je pro něj důležitá podpora v podobě modré trendové linie. Pokud se nad ní udrží, mohou si býci vydechnout. Na druhé straně, když index S&P 500 klesne pod modrou trendovou linii, pak můžeme čekat, že akcie otestují dubnová a březnová minima. 

Autor: Michala Moravcová, analytik BOSSA

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

14.08.2018

17:02

Výprodej na turecké liře s sebou táhl indickou rupii i ostatní měny, což zvýšilo riziko nouzového přistání z rizikovějších rozvíjeních se ekonomik. Páteční výprodej byl tak razantní, že během páteční seance některé z měn (včetně turecké liry) dokázaly zkorigovat část ze svých ztrát.

Chci číst

14.08.2018

14:03

Dopolední markodata byly v podstatě ty nedůležitější, kterých jsme se mohli během dnešní seance dočkat. Zveřejněny byly data z britského trhu práce, následovány odhadem hospodářského růstu v Eurozóně za 2. čtvrtletí, včetně růstu HDP v Německu a v ČR.

Chci číst

14.08.2018

10:25

Smíšená seance na devizových trzích, kde si bral oddechový čas americký dolar, nabídla několik překvapivých proti trendových pohybů. Pod tlakem byly drahé kovy, ale také trh s ropou, která se však dokázala ze ztrát vzpamatovat.

Chci číst