Americké akcie se oklepávají z výprodeje

Akcie na Wall Street se včera oklepaly ze středečního výprodeje, největšího za 8 měsíců a nejsilnějšího v letošním roce za podpory silných amerických ekonomických dat. Index Dow Jones ve čtvrtek stoupl o 0,3 procenta na 20 663,02 bodu, index S&P 500 posílil o 0,4 procenta na 2 365,72 bodu a technologický Nasdaq získal 0,7 procenta a uzavřel na 6 055,130 bodu.

Investorskou náladu zlepšily výsledky podnikatelské aktivity z Philadelphie, tento index v květnu stoupl po dvou měsících poklesů. Data o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti podtrhly sílu trhu práce. Investoři však stále bedlivě sledují dění ve Washingtonu po zprávách, že se prezident Donald Trump snažil zasahovat do vyšetřování ohledně možných vazeb bývalého bezpečnostního poradce Michaela Flynna na Rusko. Existuje podezření, že bývalý Trumpův poradce pro národní bezpečnost a další členové jeho týmu byli během loňské předvolební kampaně opakovaně v telefonickém a emailovém kontaktu s ruskými představiteli.

Tyto informace ve středu vedly k největšímu výprodeji na Wall Street od zvolení Donalda Trumpa za prezidenta. Prorůstová agenda amerického prezidenta a její prosazení v Kongresu se zdá být čím dál tím složitějším úkolem, na což reagují investoři prodejem amerických akcií a amerického dolaru. Investoři nyní uzavírají pozice, které otevírali v nadějích, že Trumpovy sliby o snižování daní a zvyšování výdajů do infrastruktury podnítí ekonomický růst a inflaci.

Dolarový index se drží poblíž nejnižší úrovně od začátku listopadu, zatímco ceny zlata stoupaly šestým dnem v řadě. Ceny ropy, které na základě slabého dolaru obvykle rostou, ztrácely okolo 1 procenta.

Americký akciový index S&P 500 po prudkém středečním propadu vyplnil gap francouzských prezidentských voleb. Aktuálně je pro něj důležitá podpora v podobě modré trendové linie. Pokud se nad ní udrží, mohou si býci vydechnout. Na druhé straně, když index S&P 500 klesne pod modrou trendovou linii, pak můžeme čekat, že akcie otestují dubnová a březnová minima. 

Autor: Michala Moravcová, analytik BOSSA

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

15.10.2018

10:43

Skončil velmi divoký týden na finančních trzích s výrazným výprodejem na akciových trzích, na čemž vydělal japonský jen a slabší americký dolar a dal tak prostor ostatním měnám k ziskovému týdnu, ale také zlatu, které se dokonce dostalo nad širší oblast konsolidace.

Chci číst

12.10.2018

17:09

Poslední obchodní seance v týdnu prozatím probíhá ve velmi klidném tempu a trhy si udržují nízkou volatilitu a vydýchávají středeční výprodej na akciových trzích. Americký dolar dnes po třech ztrátových seancích sbírá menší zisky a do defenzivy přešly evropské měny euro a libra.

Podrobnosti

12.10.2018

14:42

Na akciích se rýsuje zajímavá příležitost pro nákup. Akciové trhy v týdnu zachvátila panika a většina investorů vybrala své zisky, když se většina akciových indexů dostala blízko svých letošních maxim.

Podrobnosti