Americké akcie dosahují nových vyšších maxim

Americké akciové indexy Nasdaq a S&P ve středu otevřely na čerstvých historických maximech, poháněny růstem technologických a zdravotnických titulů. Index S&P 500 dnes po otevření rostl o 0,2 procenta na 2 466,11 bodu, technologický Nasdaq stoupal o 0,4 procenta na 6 366,79 bodu. Index Dow Jones přidával 0,1 procenta na 21 589,04 bodu, a ztrácel tak zhruba 100 bodů na rekordní hodnotu z minulého pátku. Investoři v těchto dnech reagují na čtvrtletní výsledky hospodaření firem.

Technologický index Nadaq si připisuje nejdelší růstovou sérii od února 2015. Pokud velká jména jako Alphabet, Facebook či Amazon dokážou v hospodářských výsledcích vykázat růst za druhý kvartál 2017, pak může index pokračovat v růstu a atakovat nová maxima. Všechny tři zmíněné společnosti zveřejní čtvrtletní výsledky příští týden. Technologickému sektoru se daří i v Evropě, kde vystoupaly akcie tohoto odvětví o 14 procent.

Koruna dnes posílila proti euru na nejvyšší úroveň od začátku dubna, kdy Česká národní banka ukončila svůj kurzový závazek, poháněna vyhlídkami na možné zvýšení úrokových sazeb již v tomto kvartále a atakovala hodnotu 26,028. Podle slov ČNB po posledním zasedání banky by mohlo dojít ke zvýšení úrokových sazeb již v tomto kvartále.

Index S&P 500 postupuje k novým maximům v rostoucím kanále a ukázkově vytváří znaky rostoucího trendu s vyššími vrcholy a vyššími dnami. Drží se nad všemi klouzavými průměry (55,100,200). Dokud se index bude držet uvnitř kanálu, tak budou mít převahu býci nad medvědy a mohou být dosažena stále nová maxima.

Autor: Michala Moravcová, analytik BOSSA

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy