Americká ekonomika zpomalila na 2,1%, dolar a americké indexy zůstávají na zvýšených úrovních

Devizové trhy ve většině případů dnes pouhým pohybem do strany vstřebávají včerejší zasedání ECB. Zveřejněn byl odhad růstu HDP ve Spojených státech za druhý kvartál. Akciové indexy zůstávají dnes v klidu a podobný sentiment by měl vydržet do konce týdne.

Ve Spojených státech byl dnes zveřejněn odhad růstu HDP za druhý kvartál. Americká ekonomika oproti prvnímu kvartálu citelně zpomalila na 2,1%, i přesto se však podařilo překonat očekávání analytiků na 2%. Jedná se o nejslabší růst od roku 2017, kdy byl zvolen prezidentem Donald Trump. Bližší pohled na čísla však zažehnává obavy z recese, která podle ekonomů visí ve vzduchu. Spotřeba domácností a podniků pomohla k růstu nad 2%, zatímco investice mírně klesly. Americká centrální banka i přesto pravděpodobně příští týden sníží úrokové sazby.

Reakce na trzích nebyla příliš velká a americký index S&P 500 například na zveřejnění výsledků téměř nereagoval. Na devizových trzích se podařilo míně zpevnit americkému dolaru, který zakončí na pozitivní vlně druhý ziskový týden v řadě. Měnový pár EURUSD se dále přibližuje cenové úrovni 1. 11. Pod tlakem zůstává také libra nebo kanadský a australský dolar.

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

22.08.2019

09:05

Včerejší obchodní den zakončil zápis ze zasedání FEDu, který přesunul pozornost investorů na páteční komentář Powella. Ropa i přes snížení US zásob oslabila, globální výhled přehlušil aktuální údaje.

Chci číst

22.08.2019

07:10

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Chci číst

21.08.2019

15:54

Data z Kanady i z USA jsou pozitivní, dobrou náladu na trzích může zkazit večerní FOMC meeting.

Podrobnosti