Americká data ADP klesla nejníže od dubna, analýza EUR/JPY

Akcie na Wall Street ve středu zahajují obchodní seanci mírným růstem, když ceny ropy vzrostly na nejvyšší úroveň od června. Ropa dnes posiluje o 1,8 procenta poháněna zprávou, že zásoby komodity ve Spojených státech klesly pátý týden v řadě. Cena ropy rovněž těží z předchozí dohody kartelu OPEC v Alžíru o omezení těžby. Ropa WTI vystoupala dnes na hodnotu 49,80 USD za barel.

Soukromí zaměstnavatelé ve Spojených státech v září vytvořili (ADP) 154 000 nových pracovních míst, což je nejnižší hodnota od letošního dubna a pod odhady ekonomů, kteří očekávali v průměru růst o 166 000. Nicméně tato horší data nesnížila sázky investorů na to, že Fed v prosinci zvýší úrokové sazby. Aktuálně kalkulují s 63procentní pravděpodobností. Americký dolar si i po horších datech ADP udržuje zisky a posiluje hlavně proti japonskému jenu, s nímž se obchoduje na úrovni 103,15.

Měnový pár EUR/JPY včera překonal trojúhelníkovou formaci, v níž konsolidoval od konce června, konkrétně od zveřejnění výsledku referenda o brexitu. Protnutí trojúhelníku směrem na sever naznačuje další posílení eura proti japonskému jenu. Analýza koresponduje s vývojem měnového páru USD/JPY. 

Autor: Michala Moravcová


Nejnovější analýzy