Americká data ADP dolaru příliš nepomohla

Americký soukromí sektor vytvořil v březnu 200 000 nových pracovních míst, mírně nad odhady trhu, který počítal s přírůstkem 195 000 nových pracovních míst. Přírůstek za únor asociace ADP (Automatic Data Processing) sestupně revidovala na 205 000 z původně uváděných 214 000 nových pracovních míst. Údaje o nových pracovních místech v soukromém sektoru jsou předzvěstí pátečního pečlivě sledovaného NFP reportu o počtu nových pracovních míst mimo zemědělský sektor.

romě tohoto čísla bychom měli v pátek sledovat i informace o růstu mezd, což pečlivě monitoruje americká centrální banka (Fed), aby věděla, zda v případě zvýšení úrokových sazeb, budou Američané schopni splácet dražší hypotéky. Právě úterní průzkum spotřebitelské důvěry Conference Board odhalil, že Američané čekají, že jim platy budou v budoucnu spíše klesat, nežli růst. Rovněž klesly spotřebitelské výdaje.

Závěrem: lze si jen těžce představit, jak moc pozitivní by musela být páteční data NFP, aby překonala holubičí slova Janet Yellenové ze středy. 

Index amerického dolaru testuje minima z 17. března, kde se obchodoval týden po zasedání ECB, na němž banka snížila úrokové sazby a navýšila objem QE. V případě oslabení amerického dolaru pod tato minima jsou vyznačené další úrovně podpory (S/R zóny), k nímž může index mířit. Index se na denním grafu obchoduje v konsolidační formaci klesajícího klínu. 

Zdroj: Investplanet
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení


Nejnovější analýzy