Americká centrální banka zvýšila úrokové sazby

Americká centrální banka včera zvýšila základní úrokovou sazbu do pásma 0,75 – 1,00 procenta. Ekonomická prognóza rovněž potvrdila, že bankovní rada stále plánuje 3 zvýšení úrokových sazeb v letošním roce, tedy do konce roku by měl Fed zvednout sazby ještě 2krát. Nicméně investoři byli mírně zklamání z toho, že bankéři nebyli ve svých prognózách více optimističtí vzhledem k aktuálním výkonům americké ekonomiky, zejména v oblasti trhu práce a inflace. Obezřetnost Fedu si lze spojovat s nejasnou fiskální politikou prezidenta Donalda Trumpa, který stále nepředstavil detail své fiskální expanze.

USD/CHF prolomilo v závěru minulého týdne reverzní formaci rostoucího klínu a potvrdilo medvědí choutky. Zdá se, že medvědi si včera po zasedání Fedu vyžádali a nyní by si měli dát pauzu. Silnou podporu představuje Fibonacciho hladina 61,80 a konec alespoň krátkodobých medvědích choutek indikuje i předprodaný oscilátor MACD. Očekáváme, že USD/CHF zastaví pokles u Fibo hodnoty a minim z poloviny února a započne alespoň mírnou korekci.

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy