Akciový index Dow Jones se vzdálil od magické hranice 20 000 bodů

Evropské akciové trhy dnes otevřely mírným poklesem a všechny sektory v úvodu seance zamířily do červených čísel v čele s bankovními a důlními tituly. Obchodování s akcemi banky Monte dei Paschi bylo ve čtvrtek opět pozastaveno. Italský ministr hospodářství v rozhovoru pro italský denník uvedl, že skutečná částka, kterou poskytne vláda na její rekapitalizaci, bude záviset na novém průmyslovém plánu banky. 

Nevýrazné pohyby na finančních trzích pokračují. Americký dolar si dnes dává oddech, klesá na 2týdenní minimum proti japonskému jenu (116,30) a následuje výnosy z amerických dluhopisů, které rovněž oslabily. Dolarový index, měřený vůči koši světových měn, ve čtvrtek oslaboval o 0,4 procenta poté, co v předchozí seanci vyšplhal na úroveň těsně pod 14letým maximem. Slabší dolar dává vydechnout sterlingu i euru. Nicméně libra letos odepisuje proti dolaru 16 procent ze své hodnoty. Rozdíl mezi německými státními 10letými a americkými dluhopisy zůstává nejvyšší od roku 1990, což bude nadále zdroje převahy dolaru nad eurem 

Index S&P 500 včera zaznamenal největší denní procentuální pokles za dva a půl měsíce. Zbrzdil tak vytrvalý vzestup akciového trhu po prezidentských volbách. Dnešní údaje ukázaly, že počet Američanů žádajících poprvé o podporu v nezaměstnanosti minulý týden klesl o 10 000 na 265 000, což svědčí o silném trhu práce Spojených států. Index Dow Jones uzavřel se ztrátou přes 100 bodů, a vzdálil se tak kýžené metě 20 000 bodů.

Americký akciový index Dow Jones se i navzdory včerejšímu výprodeji udržel v týdenním videu avizovaném pásmu a nad úrovní podpory 19 762 bodů. Očekáváme, že se index bude obchodovat v tomto konsolidačním obdélníku minimálně do začátku nového roku. 

Autor: Michala Moravcová

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy