Akciové trhy v další korekci, dnes výsledky inflace ve Velké Británii

Akciové trhy jsou začátkem týdne nervózní a prošly si další korekcí. Především byly pod tlakem americké akcie a to kvůli technologickému sektoru, kde nejvíce ztrácel Facebook. Nepříznivá situace se projevila i na ostatních akciových trzích, které uzavřely včerejší seanci v červených číslech. O zvýšené nervozitě hovoří i zvýšené hodnoty indexu VIX. Ten se dostal během včerejší seance až na úrovně 22 bodů, dnes se zatím pohybuje kolem 19 bodů. Akciové trhy tedy pokračují v korekci z minulého týdne. Nedařilo se ani americkému dolaru, který pomohl k ziskům ostatním měnovým párům. Nejvýrazněji posilovalo euro a britská libra. Britské libře pomohla i zpráva, kterou zveřejnil v pondělí týdeník Focus. Mělo by se jednat o zlom ve vyjednávání mezi EU a VB, kdy se měly podle týdeníku obě strany již dohodnout na finančním vyrovnání, právech občanů a také podobě přechodného období. Obě strany se dohodly na 21 měsíčním přechodném období poté, co Spojené království opustí EU. Ještě však zbývá mnoho práce, ale větší část by měla být dohodnuta. Dohoda musí být uzavřena do konce října. Z včerejších fundamentů neměl žádný výraznější dopad na vývoj finančních trhů a trhy zůstávají tedy ve vyčkávajícím režimu na středeční zasedání americké centrální banky FED.

Dnes brzy ráno v 1:30 byl zveřejněn zápis minutes ze zasedání australské centrální banky, tam jsme však žádných nových informací svědky nebyly a australský dolar zůstal v klidu. V 10:30 budou zveřejněna britská data inflace, kde se očekává mírné zpomalení na 2,8% a můžeme se dočkat zvýšené volatility na měnových párech s britskou librou. V 11:00 bude zveřejněn ZEW index, který může při výraznější odchylce mít dopad na finanční trhy. Během dnešní seance bude pokračovat druhým dnem sjezd zastupitelů G20 v Argentině.

Australský dolar zatím od poloviny ledna na páru s americkým dolarem ztrácí. Nejvýrazněji ztrácel minulý týden a náhled na měnovém páru AUDUSD zůstává shortový. Zajímavá může být reakce na 38,2% minulého týdne, kde je zároveň konfluence odmítnutí ceny z předminulého týdne a neudržení úrovně ze strany býky minulý týden.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

26.04.2018

09:52

Včerejší seance byla opět bez významných fundamentů a trhy byly především o americkém dolaru, který po menší korekci, když se ocitl na silné rezistenci, pokračoval opět v posilování.

Chci číst

25.04.2018

17:04

Americké desetileté výnosy se dostaly na magickou úroveň 3%, ale co to vůbec znamená a proč to může trhy trápit? Především je třeba připomenout situaci z přelomu ledna a února, kdy se právě desetileté výnosy dostaly velmi blízko úrovně 3%, což bylo považováno za jeden z hlavních katalyzátorů výprodeje na akciových trzích.

Podrobnosti

25.04.2018

09:59

Akciové indexy jsou opět ve výraznější korekci poté, co desetileté výnosy překonaly 3% hranici. Ta byla již několikrát skloňována jako psychologická úroveň, která může způsobit při jejích dosažení paniku na finančních trzích, což se i stalo.

Podrobnosti