Akciové trhy stále poměrně nervozní

Včerejší seance byla opět především o akciových trzích. Evropské akcie byly opět v červených číslech, zatímco index S&P 500 včera lehce posiloval a indikuje jakési zklidnění dosavadní velice nervózní situace na trzích. Index volatility VIX se dostal dokonce nad 50 bodů a nyní se pohybuje kolem 30 bodů, což indikuje stále zvýšenou nervozitu na akciových trzích. Dá se tedy očekávat, že většina investorů bude věnovat více pozornosti spíše akciovým trhům i během dnešní seance. Během včerejší seance jsme byli svědky výsledků z trhu práce na Nového Zélandu. Kde zaměstnanost rostla o 0,5% a nezaměstnanost klesla na 4,5%, v obou případech se jedná o lepší výsledky, než jaké byly predikovány analytiky. V Austrálii klesly maloobchodní tržby o 0,5%, obchodní bilance klesla o 1,36 miliard, přičemž se očekával růst o 0,25. Australský dolar si přitom prošel včerejší seancí v celkem klidném režimu. Novozélandský dolar spíše vyčkává na dnešní zprávy, ale pozitivní data z trhu práce vedly k jeho posílení na páru NZDUSD, většinu zisků však již během dnešní seance odevzdal.

Dnes v 14:30 bude zveřejněn počet nových stavebních povolenek v Kanadě. V 16:30 tradičně zásoby ropy v USA. V 21:00 Novozélandská centrální banka bude rozhodovat o úrokové sazbě, ta se s největší pravděpodobností měnit nebude. Zajímavý však může být doprovodný komentář a může způsobit zvýšenou volatilitu na páru NZDUSD.

Včerejší negativní fundamenty v Austrálii neměly téměř žádný dopad na vývoj australského dolaru. Ten od konce minulého roku na páru s americkým dolarem posiloval a to ještě do minulého týdne. Kdy začala na páru AUDUSD korekce, která je pravděpodobně zapříčiněna posilujícím americkým dolarem. Australský dolar by neměl i přes negativní zprávy do budoucna nijak výrazně oslabovat. Z technického hlediska se pohybuje v intradenním klesajícím trendovém kanálu a tvoří stále nižší low i nižší high, shortové obchody se zdají být lepší volbou, ale lze otevřít krátkodobě i longový obchod. 

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

24.05.2018

16:43

Britská libra se po dlouhé době dočkala pozitivního impulsu, tentokrát v podobě lepších výsledků maloobchodních prodejů. Ty rostly v dubnu ve všech sektorech o 1,6%, překonaly konsenzus 0,8%.

Chci číst

24.05.2018

10:07

Včerejší seance patřila opět mezi ty zajímavější, kdy si prošly korekcí akciové trhy, ale ani na devizových trzích nebyla o volatilitu nouze. Akciové trhy vylekalo několik událostí spolu s nově formující se vládou v Itálii, komentáře D. Trumpa k obchodní dohodě s Čínou nebo kolaps turecké liry.

Chci číst

23.05.2018

11:58

Dopolední data dnes rozhýbala devizové trhy, přičemž žádného překvapení v podobě změny trendu jsme se nedočkali a náhled na měny zasažené zprávami zůstává stejný. Dopoledne trhy čekaly na postupná data PMI a Inflace z Británie. 

Podrobnosti