Akciové trhy stále poměrně nervozní

Včerejší seance byla opět především o akciových trzích. Evropské akcie byly opět v červených číslech, zatímco index S&P 500 včera lehce posiloval a indikuje jakési zklidnění dosavadní velice nervózní situace na trzích. Index volatility VIX se dostal dokonce nad 50 bodů a nyní se pohybuje kolem 30 bodů, což indikuje stále zvýšenou nervozitu na akciových trzích. Dá se tedy očekávat, že většina investorů bude věnovat více pozornosti spíše akciovým trhům i během dnešní seance. Během včerejší seance jsme byli svědky výsledků z trhu práce na Nového Zélandu. Kde zaměstnanost rostla o 0,5% a nezaměstnanost klesla na 4,5%, v obou případech se jedná o lepší výsledky, než jaké byly predikovány analytiky. V Austrálii klesly maloobchodní tržby o 0,5%, obchodní bilance klesla o 1,36 miliard, přičemž se očekával růst o 0,25. Australský dolar si přitom prošel včerejší seancí v celkem klidném režimu. Novozélandský dolar spíše vyčkává na dnešní zprávy, ale pozitivní data z trhu práce vedly k jeho posílení na páru NZDUSD, většinu zisků však již během dnešní seance odevzdal.

Dnes v 14:30 bude zveřejněn počet nových stavebních povolenek v Kanadě. V 16:30 tradičně zásoby ropy v USA. V 21:00 Novozélandská centrální banka bude rozhodovat o úrokové sazbě, ta se s největší pravděpodobností měnit nebude. Zajímavý však může být doprovodný komentář a může způsobit zvýšenou volatilitu na páru NZDUSD.

Včerejší negativní fundamenty v Austrálii neměly téměř žádný dopad na vývoj australského dolaru. Ten od konce minulého roku na páru s americkým dolarem posiloval a to ještě do minulého týdne. Kdy začala na páru AUDUSD korekce, která je pravděpodobně zapříčiněna posilujícím americkým dolarem. Australský dolar by neměl i přes negativní zprávy do budoucna nijak výrazně oslabovat. Z technického hlediska se pohybuje v intradenním klesajícím trendovém kanálu a tvoří stále nižší low i nižší high, shortové obchody se zdají být lepší volbou, ale lze otevřít krátkodobě i longový obchod. 

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.10.2018

16:26

Velmi klidný průběh dnes dosud nabídly finanční trhy. Odpoledne se postaralo o volatilitu na kanadském dolaru zveřejnění růstu kanadské inflace. Akciové trhy dnes přešlapují na místě, zatímco ropa Brent se dostala zpět nad 80 dolarů.

Podrobnosti

19.10.2018

09:55

Americký dolar zůstává silnější a je nejvýše od konce srpna. Akciové index pokračují v korekci zisků ze začátku týdne a výsledková sezona zatím není takovým stimulem, jako se očekávalo. Na komoditním trhu si své zisky zatím udržuje zlato.

Podrobnosti

18.10.2018

17:05

Seanci nahoru dolu dnes zažily devizové trhy, což bylo opět způsobené primárně vývojem amerického dolaru, který dopoledne ztrácel a odpoledne své ztráty zkorigoval. 

Podrobnosti