Akciové trhy stále poměrně nervozní

Včerejší seance byla opět především o akciových trzích. Evropské akcie byly opět v červených číslech, zatímco index S&P 500 včera lehce posiloval a indikuje jakési zklidnění dosavadní velice nervózní situace na trzích. Index volatility VIX se dostal dokonce nad 50 bodů a nyní se pohybuje kolem 30 bodů, což indikuje stále zvýšenou nervozitu na akciových trzích. Dá se tedy očekávat, že většina investorů bude věnovat více pozornosti spíše akciovým trhům i během dnešní seance. Během včerejší seance jsme byli svědky výsledků z trhu práce na Nového Zélandu. Kde zaměstnanost rostla o 0,5% a nezaměstnanost klesla na 4,5%, v obou případech se jedná o lepší výsledky, než jaké byly predikovány analytiky. V Austrálii klesly maloobchodní tržby o 0,5%, obchodní bilance klesla o 1,36 miliard, přičemž se očekával růst o 0,25. Australský dolar si přitom prošel včerejší seancí v celkem klidném režimu. Novozélandský dolar spíše vyčkává na dnešní zprávy, ale pozitivní data z trhu práce vedly k jeho posílení na páru NZDUSD, většinu zisků však již během dnešní seance odevzdal.

Dnes v 14:30 bude zveřejněn počet nových stavebních povolenek v Kanadě. V 16:30 tradičně zásoby ropy v USA. V 21:00 Novozélandská centrální banka bude rozhodovat o úrokové sazbě, ta se s největší pravděpodobností měnit nebude. Zajímavý však může být doprovodný komentář a může způsobit zvýšenou volatilitu na páru NZDUSD.

Včerejší negativní fundamenty v Austrálii neměly téměř žádný dopad na vývoj australského dolaru. Ten od konce minulého roku na páru s americkým dolarem posiloval a to ještě do minulého týdne. Kdy začala na páru AUDUSD korekce, která je pravděpodobně zapříčiněna posilujícím americkým dolarem. Australský dolar by neměl i přes negativní zprávy do budoucna nijak výrazně oslabovat. Z technického hlediska se pohybuje v intradenním klesajícím trendovém kanálu a tvoří stále nižší low i nižší high, shortové obchody se zdají být lepší volbou, ale lze otevřít krátkodobě i longový obchod. 

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

21.02.2018

16:44

Ropa začala klesat v reakci na předpovědi, že zásoby ropy v USA se rozšiřují již čtvrtý týden v řadě. Také se objevují otázky ohledně úspěchu OPECu v omezování těžby podporující růst na ropě. Ropa dokázala realizovat minulý týden menší zisky v reakci na pomaleji rostoucí zásoby v USA a zprávu ze Saudské Arábie, která by mohla snížit exporty o dalších 100 000 barelů denně.
Chci číst

21.02.2018

10:25

Americké akciové indexy dalším dnem korigují své zisky z minulého týdne. Nelze však zatím mluvit o další vlně výprodejů, ale spíše panuje nejistota investorů ohledně budoucího vývoje na trzích (více k problematice akciových trhů a případné další korekce doporučuji přečíst včerejší článek zde na stránkách bossainfo.cz). Nervozity na akciových trzích zatím využívá nejvíce americký dolar, který od konce minulého týdne razantně posiluje a likviduje dosavadní ztráty.

Chci číst

20.02.2018

17:02

Úterní seance zatím probíhá podobně jako ta včerejší. Chybí nám důležitá makra, která by ovlivnila trh, ten zatím tedy jen následuje dosavadní trend, případně se snaží udržet si dosavadní zisky. V posilování zatím pokračuje americký dolar, který se i díky rostoucím desetiletým výnosům dostal nad 50% výprodeje z minulého týdne. Zatímco dolar pomalu likviduje ztráty z minulého týdne a udává v podstatě směr na devizovém trhu, americké desetileté výnosy pokračují v růstu a je jen otázkou času kdy překonají 3% hranici.

Podrobnosti