Akciové trhy pokračují v korekci

Včerejší seance nebyla na fundamenty příliš bohatá. Za zmínku stojí jen data výrobního sektoru PMI v Anglii, které lehce klesly oproti očekávání na 55,3 bodů. Výrobní PMI z USA, které naopak rostlo na 59,1 bodů a pouze potvrdilo pozitivní růst ekonomiky. Dále předběžné data z trhu práce v USA, které indikovaly velice pozitivní situaci na trhu práce. Žádanky o nezaměstnanost klesly, zároveň rostla jednotková cena práce o 2%. Nejedná se však o zprávy, které by měly mít výraznější dopad na trhy, indikují však pozitivní růst americké ekonomiky. Trh EURUSD včera opět razantně rostl a dostal se nad úroveň 1,25. Bude důležité, jak se s danou úrovní poperou eurový býci a pokusí se euro vytlačit ještě na vyšší úrovně. Je třeba připomenout, že růst eura není podpořen žádným fundamentem, který by měl indikovat jeho další růst. Německý akciový index DAX se nyní nachází ve výrazné korekci, přitom ještě minulý týden testoval nové historické maxima. Hlavní příčinu korekce na akciových trzích lze jen hádat. Může se jednat pouze o technický pohyb a reakci na obrovský nárůst, nebo za tím může být rostoucí trh s dluhopisy.

Dnešní seance bude především v očekávání zpráv z trhu práce v USA, především NFP. To bylo vždy poslem nových zpráv, přinášející zvýšenou volatilitu. Co se posledních výsledků NFP a trhu práce týče, bude potřeba větší odchylky od normálu. Výsledky a americká ekonomika jsou totiž tak stabilní, že bude těžké finanční trhy překvapit.

Japonský jen tento týden ztrácí na trhu USDJPY. Jedná se poměrně zvláštní situaci vzhledem k dále slábnoucímu americkému dolaru a faktu, že většina světových měn na páru s dolarem posiluje. Rezistence 110.30 je zároveň 61,8% fibonacciho posloupnosti posledního swingu a cenou přes kterou se nemohl jen při předchozím posilování dostat. Pokud by měl jen v plánu korigovat a testovat nižší úrovně, může jako support zafungovat úroveň 108,953.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

21.02.2018

16:44

Ropa začala klesat v reakci na předpovědi, že zásoby ropy v USA se rozšiřují již čtvrtý týden v řadě. Také se objevují otázky ohledně úspěchu OPECu v omezování těžby podporující růst na ropě. Ropa dokázala realizovat minulý týden menší zisky v reakci na pomaleji rostoucí zásoby v USA a zprávu ze Saudské Arábie, která by mohla snížit exporty o dalších 100 000 barelů denně.
Chci číst

21.02.2018

10:25

Americké akciové indexy dalším dnem korigují své zisky z minulého týdne. Nelze však zatím mluvit o další vlně výprodejů, ale spíše panuje nejistota investorů ohledně budoucího vývoje na trzích (více k problematice akciových trhů a případné další korekce doporučuji přečíst včerejší článek zde na stránkách bossainfo.cz). Nervozity na akciových trzích zatím využívá nejvíce americký dolar, který od konce minulého týdne razantně posiluje a likviduje dosavadní ztráty.

Chci číst

20.02.2018

17:02

Úterní seance zatím probíhá podobně jako ta včerejší. Chybí nám důležitá makra, která by ovlivnila trh, ten zatím tedy jen následuje dosavadní trend, případně se snaží udržet si dosavadní zisky. V posilování zatím pokračuje americký dolar, který se i díky rostoucím desetiletým výnosům dostal nad 50% výprodeje z minulého týdne. Zatímco dolar pomalu likviduje ztráty z minulého týdne a udává v podstatě směr na devizovém trhu, americké desetileté výnosy pokračují v růstu a je jen otázkou času kdy překonají 3% hranici.

Podrobnosti