Akciové trhy pokračují v korekci

Včerejší seance nebyla na fundamenty příliš bohatá. Za zmínku stojí jen data výrobního sektoru PMI v Anglii, které lehce klesly oproti očekávání na 55,3 bodů. Výrobní PMI z USA, které naopak rostlo na 59,1 bodů a pouze potvrdilo pozitivní růst ekonomiky. Dále předběžné data z trhu práce v USA, které indikovaly velice pozitivní situaci na trhu práce. Žádanky o nezaměstnanost klesly, zároveň rostla jednotková cena práce o 2%. Nejedná se však o zprávy, které by měly mít výraznější dopad na trhy, indikují však pozitivní růst americké ekonomiky. Trh EURUSD včera opět razantně rostl a dostal se nad úroveň 1,25. Bude důležité, jak se s danou úrovní poperou eurový býci a pokusí se euro vytlačit ještě na vyšší úrovně. Je třeba připomenout, že růst eura není podpořen žádným fundamentem, který by měl indikovat jeho další růst. Německý akciový index DAX se nyní nachází ve výrazné korekci, přitom ještě minulý týden testoval nové historické maxima. Hlavní příčinu korekce na akciových trzích lze jen hádat. Může se jednat pouze o technický pohyb a reakci na obrovský nárůst, nebo za tím může být rostoucí trh s dluhopisy.

Dnešní seance bude především v očekávání zpráv z trhu práce v USA, především NFP. To bylo vždy poslem nových zpráv, přinášející zvýšenou volatilitu. Co se posledních výsledků NFP a trhu práce týče, bude potřeba větší odchylky od normálu. Výsledky a americká ekonomika jsou totiž tak stabilní, že bude těžké finanční trhy překvapit.

Japonský jen tento týden ztrácí na trhu USDJPY. Jedná se poměrně zvláštní situaci vzhledem k dále slábnoucímu americkému dolaru a faktu, že většina světových měn na páru s dolarem posiluje. Rezistence 110.30 je zároveň 61,8% fibonacciho posloupnosti posledního swingu a cenou přes kterou se nemohl jen při předchozím posilování dostat. Pokud by měl jen v plánu korigovat a testovat nižší úrovně, může jako support zafungovat úroveň 108,953.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

24.05.2018

16:43

Britská libra se po dlouhé době dočkala pozitivního impulsu, tentokrát v podobě lepších výsledků maloobchodních prodejů. Ty rostly v dubnu ve všech sektorech o 1,6%, překonaly konsenzus 0,8%.

Chci číst

24.05.2018

10:07

Včerejší seance patřila opět mezi ty zajímavější, kdy si prošly korekcí akciové trhy, ale ani na devizových trzích nebyla o volatilitu nouze. Akciové trhy vylekalo několik událostí spolu s nově formující se vládou v Itálii, komentáře D. Trumpa k obchodní dohodě s Čínou nebo kolaps turecké liry.

Chci číst

23.05.2018

11:58

Dopolední data dnes rozhýbala devizové trhy, přičemž žádného překvapení v podobě změny trendu jsme se nedočkali a náhled na měny zasažené zprávami zůstává stejný. Dopoledne trhy čekaly na postupná data PMI a Inflace z Británie. 

Podrobnosti