Akciové trhy pokračují v korekci

Včerejší seance nebyla na fundamenty příliš bohatá. Za zmínku stojí jen data výrobního sektoru PMI v Anglii, které lehce klesly oproti očekávání na 55,3 bodů. Výrobní PMI z USA, které naopak rostlo na 59,1 bodů a pouze potvrdilo pozitivní růst ekonomiky. Dále předběžné data z trhu práce v USA, které indikovaly velice pozitivní situaci na trhu práce. Žádanky o nezaměstnanost klesly, zároveň rostla jednotková cena práce o 2%. Nejedná se však o zprávy, které by měly mít výraznější dopad na trhy, indikují však pozitivní růst americké ekonomiky. Trh EURUSD včera opět razantně rostl a dostal se nad úroveň 1,25. Bude důležité, jak se s danou úrovní poperou eurový býci a pokusí se euro vytlačit ještě na vyšší úrovně. Je třeba připomenout, že růst eura není podpořen žádným fundamentem, který by měl indikovat jeho další růst. Německý akciový index DAX se nyní nachází ve výrazné korekci, přitom ještě minulý týden testoval nové historické maxima. Hlavní příčinu korekce na akciových trzích lze jen hádat. Může se jednat pouze o technický pohyb a reakci na obrovský nárůst, nebo za tím může být rostoucí trh s dluhopisy.

Dnešní seance bude především v očekávání zpráv z trhu práce v USA, především NFP. To bylo vždy poslem nových zpráv, přinášející zvýšenou volatilitu. Co se posledních výsledků NFP a trhu práce týče, bude potřeba větší odchylky od normálu. Výsledky a americká ekonomika jsou totiž tak stabilní, že bude těžké finanční trhy překvapit.

Japonský jen tento týden ztrácí na trhu USDJPY. Jedná se poměrně zvláštní situaci vzhledem k dále slábnoucímu americkému dolaru a faktu, že většina světových měn na páru s dolarem posiluje. Rezistence 110.30 je zároveň 61,8% fibonacciho posloupnosti posledního swingu a cenou přes kterou se nemohl jen při předchozím posilování dostat. Pokud by měl jen v plánu korigovat a testovat nižší úrovně, může jako support zafungovat úroveň 108,953.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.10.2018

16:26

Velmi klidný průběh dnes dosud nabídly finanční trhy. Odpoledne se postaralo o volatilitu na kanadském dolaru zveřejnění růstu kanadské inflace. Akciové trhy dnes přešlapují na místě, zatímco ropa Brent se dostala zpět nad 80 dolarů.

Podrobnosti

19.10.2018

09:55

Americký dolar zůstává silnější a je nejvýše od konce srpna. Akciové index pokračují v korekci zisků ze začátku týdne a výsledková sezona zatím není takovým stimulem, jako se očekávalo. Na komoditním trhu si své zisky zatím udržuje zlato.

Podrobnosti

18.10.2018

17:05

Seanci nahoru dolu dnes zažily devizové trhy, což bylo opět způsobené primárně vývojem amerického dolaru, který dopoledne ztrácel a odpoledne své ztráty zkorigoval. 

Podrobnosti