Akciové trhy opět v korekci, americký dolar posiluje

Včerejší seance nabídla další korekci na akciových trzích. Mezitím co v pondělí dokázal akciový index S&P 500 uzavřít v zisku 2,7%, včera během americké seance ztratil 1,7%. Především ztrácely akcie informačních technologií, které s sebou táhly dolů i ostatní sektory.  Stejně jako pondělní růst, tak ani včerejší pokles na akciových trzích nebyl nijak podložen fundamentem. Dokonce se na trhu S&P500 vytvořilo nižší high, což nám může indikovat možný pohyb dolů. V aktuálním prostředí lze však velmi těžko predikovat jak by se mohl akciový trh dále vyvíjet. Výraznější zisky si připsal během včerejší seance americký dolar, ten koncem seance začal trochu ztrácet společně s korekcí na akciových trzích. Přesto si však udržel své zisky především na párech EURUSD, GBPUSD a AUDUSD. Silnější dolar se také projevil do vývoje cen komodit, kde většina z nich ztrácela. Korekcí dřívějších zisků si prošel i trh s ropou, ta se zatím drží nad 64 dolary za barel. Jinak byla včerejší seance bez významnějších fundamentů. Nejzajímavějším byla spotřebitelská důvěra v USA, ta trochu oslabila, ale odchylka nebyla nijak výrazná, což by nemělo mít dopad na finanční trhy. Fundamenty postrádáme v průběhu celého týdne a nelze tedy očekávat, že trh bude vyčkávat právě na jejich vyhlášení, spíše budou trhy následovat dosavadní sentiment.

Během dnešní seance lze již očekávat trochu zajímavější fundamenty, stále se však nebavíme o významných makro zprávách. V 14:30 bude zveřejněna finální revize HDP v USA. V 16:30 budou zveřejněny tradiční zásoby ropy v USA, ty by měly vykázat růst o 0,5 mil. barelů.

Japonský jen využil nervózní situace na akciových trzích minulý týden a připisoval si další zisky. Nadále si také udržuje dlouhodobý klesající trend, kde reaguje na horní a dolní hranu klesajícího kanálu. Americký dolar na páru USDJPY tento týden zatím posiluje, kdy mu pomohl i růst na akciových trzích a klesající nervozita. Stále čekáme na třetí dotyk trendové linie s potvrzením dlouhodobějšího klesajícího trendu. USDJPY je však krátkodobě od začátku týdne rostoucí a zajímavá, může být reakce na úroveň 105,18, kde máme konfluenci proobchodovaného dvojitého vrcholu a 27,2% rozpětí minulého týdne.  

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

26.04.2018

09:52

Včerejší seance byla opět bez významných fundamentů a trhy byly především o americkém dolaru, který po menší korekci, když se ocitl na silné rezistenci, pokračoval opět v posilování.

Chci číst

25.04.2018

17:04

Americké desetileté výnosy se dostaly na magickou úroveň 3%, ale co to vůbec znamená a proč to může trhy trápit? Především je třeba připomenout situaci z přelomu ledna a února, kdy se právě desetileté výnosy dostaly velmi blízko úrovně 3%, což bylo považováno za jeden z hlavních katalyzátorů výprodeje na akciových trzích.

Podrobnosti

25.04.2018

09:59

Akciové indexy jsou opět ve výraznější korekci poté, co desetileté výnosy překonaly 3% hranici. Ta byla již několikrát skloňována jako psychologická úroveň, která může způsobit při jejích dosažení paniku na finančních trzích, což se i stalo.

Podrobnosti