Akciové trhy opět v korekci, americký dolar posiluje

Včerejší seance nabídla další korekci na akciových trzích. Mezitím co v pondělí dokázal akciový index S&P 500 uzavřít v zisku 2,7%, včera během americké seance ztratil 1,7%. Především ztrácely akcie informačních technologií, které s sebou táhly dolů i ostatní sektory.  Stejně jako pondělní růst, tak ani včerejší pokles na akciových trzích nebyl nijak podložen fundamentem. Dokonce se na trhu S&P500 vytvořilo nižší high, což nám může indikovat možný pohyb dolů. V aktuálním prostředí lze však velmi těžko predikovat jak by se mohl akciový trh dále vyvíjet. Výraznější zisky si připsal během včerejší seance americký dolar, ten koncem seance začal trochu ztrácet společně s korekcí na akciových trzích. Přesto si však udržel své zisky především na párech EURUSD, GBPUSD a AUDUSD. Silnější dolar se také projevil do vývoje cen komodit, kde většina z nich ztrácela. Korekcí dřívějších zisků si prošel i trh s ropou, ta se zatím drží nad 64 dolary za barel. Jinak byla včerejší seance bez významnějších fundamentů. Nejzajímavějším byla spotřebitelská důvěra v USA, ta trochu oslabila, ale odchylka nebyla nijak výrazná, což by nemělo mít dopad na finanční trhy. Fundamenty postrádáme v průběhu celého týdne a nelze tedy očekávat, že trh bude vyčkávat právě na jejich vyhlášení, spíše budou trhy následovat dosavadní sentiment.

Během dnešní seance lze již očekávat trochu zajímavější fundamenty, stále se však nebavíme o významných makro zprávách. V 14:30 bude zveřejněna finální revize HDP v USA. V 16:30 budou zveřejněny tradiční zásoby ropy v USA, ty by měly vykázat růst o 0,5 mil. barelů.

Japonský jen využil nervózní situace na akciových trzích minulý týden a připisoval si další zisky. Nadále si také udržuje dlouhodobý klesající trend, kde reaguje na horní a dolní hranu klesajícího kanálu. Americký dolar na páru USDJPY tento týden zatím posiluje, kdy mu pomohl i růst na akciových trzích a klesající nervozita. Stále čekáme na třetí dotyk trendové linie s potvrzením dlouhodobějšího klesajícího trendu. USDJPY je však krátkodobě od začátku týdne rostoucí a zajímavá, může být reakce na úroveň 105,18, kde máme konfluenci proobchodovaného dvojitého vrcholu a 27,2% rozpětí minulého týdne.  

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

18.07.2018

15:33

Další ze série horších dat pro britskou libru dorazily na trhy dnes dopoledne. V 10:30 byly zveřejněny data britské inflace za červen a to v prostředí, kdy britská centrální banka začíná uvažovat nad zvýšením základní úrokové sazby.

Podrobnosti

18.07.2018

09:59

Včerejší seanci na devizových trzích ovládl americký dolar, který dokázal smazat své předchozí ztráty a na indexu amerického dolaru FUSD se opět pohybuje v blízkosti letošních maxim. Americký dolar začal posilovat již během evropské seance v očekávání projevu Jeromeho Powella před americkými zákonodárci.

Podrobnosti

17.07.2018

15:40

Dnes zveřejněné data z britského trhu práce přidávají další indicii, kterou potřebuje britská centrální banka k tomu, aby mohla reálněji uvažovat nad zvýšením domácích úrokových sazeb. Britská zaměstnanost totiž rostla na rekordní maxima, ačkoliv růst mezd se za poslední 3 měsíce stabilizoval.

Podrobnosti