Akciové trhy opět v korekci, americký dolar posiluje

Včerejší seance nabídla další korekci na akciových trzích. Mezitím co v pondělí dokázal akciový index S&P 500 uzavřít v zisku 2,7%, včera během americké seance ztratil 1,7%. Především ztrácely akcie informačních technologií, které s sebou táhly dolů i ostatní sektory.  Stejně jako pondělní růst, tak ani včerejší pokles na akciových trzích nebyl nijak podložen fundamentem. Dokonce se na trhu S&P500 vytvořilo nižší high, což nám může indikovat možný pohyb dolů. V aktuálním prostředí lze však velmi těžko predikovat jak by se mohl akciový trh dále vyvíjet. Výraznější zisky si připsal během včerejší seance americký dolar, ten koncem seance začal trochu ztrácet společně s korekcí na akciových trzích. Přesto si však udržel své zisky především na párech EURUSD, GBPUSD a AUDUSD. Silnější dolar se také projevil do vývoje cen komodit, kde většina z nich ztrácela. Korekcí dřívějších zisků si prošel i trh s ropou, ta se zatím drží nad 64 dolary za barel. Jinak byla včerejší seance bez významnějších fundamentů. Nejzajímavějším byla spotřebitelská důvěra v USA, ta trochu oslabila, ale odchylka nebyla nijak výrazná, což by nemělo mít dopad na finanční trhy. Fundamenty postrádáme v průběhu celého týdne a nelze tedy očekávat, že trh bude vyčkávat právě na jejich vyhlášení, spíše budou trhy následovat dosavadní sentiment.

Během dnešní seance lze již očekávat trochu zajímavější fundamenty, stále se však nebavíme o významných makro zprávách. V 14:30 bude zveřejněna finální revize HDP v USA. V 16:30 budou zveřejněny tradiční zásoby ropy v USA, ty by měly vykázat růst o 0,5 mil. barelů.

Japonský jen využil nervózní situace na akciových trzích minulý týden a připisoval si další zisky. Nadále si také udržuje dlouhodobý klesající trend, kde reaguje na horní a dolní hranu klesajícího kanálu. Americký dolar na páru USDJPY tento týden zatím posiluje, kdy mu pomohl i růst na akciových trzích a klesající nervozita. Stále čekáme na třetí dotyk trendové linie s potvrzením dlouhodobějšího klesajícího trendu. USDJPY je však krátkodobě od začátku týdne rostoucí a zajímavá, může být reakce na úroveň 105,18, kde máme konfluenci proobchodovaného dvojitého vrcholu a 27,2% rozpětí minulého týdne.  

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

13.12.2018

17:19

Dnes zasedala ECB, a jakožto nejdůležitější fundament dnešního dne ovlivnila vývoj na devizových trzích. Akciové indexy dnes přešly do konsolidace bez výraznější volatility a během dnešní seance spíše stagnují. Ropa opět otestovala úrovně kolem 50 dolarů za barel a mírně zpevňuje.

Chci číst

13.12.2018

15:38

Akcie technologických společností, které si získaly za posledních pár let na popularitě, nyní částečně stály za výprodeji na akciových trzích kvůli jejich obrovské kapitalizaci. Skupina technologických akcií FAANG v loňském roce neporazitelně rostla a pro investory tvořila základ jejich portfolia.

Chci číst

13.12.2018

10:07

Americký dolar během včerejší seance korigoval své dřívější zisky a nijak mu nepomohlo odpolední zveřejnění růstu americké inflace. Akciové indexy k večeru opět korigovaly dřívější zisky podpořené pozitivními zprávami z Číny. Ropa WTI opět testuje úrovně kolem 50 dolarů za barel.

Chci číst