Akciové indexy začínají posilovat, dnes bude mít projev Powell

Včerejší seance nenabídla na devizových trzích i přes zvýšenou volatilitu žádný výraznější trend. Kdy směr opět udával spíše americký dolar který se na indexu amerického dolaru FUSD zatím drží v intradenním konsolidačním pásmu. Většina měnových párů si tedy udržela své dosavadní pozice, protože uzavíraly pondělní seanci na přibližně podobných úrovních, jako ji začínaly. Akciové trhy dokázaly během včerejší seance inkasovat poměrně znatelné zisky, kdy jim pomáhá nadále klesající index VIX, který klesá v popudu stagnujících desetiletých amerických výnosů. Ty zpomalily začátkem týdne svůj růst a nyní začínají stagnovat kolem hodnot 2,89%. Včera měl v evropském parlamentu projev Mario Draghi. Mluvil především o možném zpomalení evropské ekonomiky, a že by mohlo být větší než by se mohlo zdát. To by mohlo zpomalit růst inflace a ještě větší vzdálení od 2% inflačního cíle. Dále upozornil na blížící se parlamentní volby v Itálii, které nás čekají již tuto neděli. Kde se jedná o potencionální riziko pro euro a vývoj politiky eurozóny, dále ve stejný den budou zveřejněny výsledky hlasování členů sociálně demokratické strany o dohodě o koalici v Německu.

Dnes v 14:30 bude mít ve sněmovně reprezentantů projev Jeremy Powell. Jedná se o jeho první oficiální projev jako šéfa FEDu. Měl by nastínit svoji politiku, vyjádřit se k inflaci a k dalším potencionálním problémům. Právě během projevu pana Powella lze čekat na měnových párech s americkým dolarem zvýšenou volatilitu. Dále jsou v 14:30 na programu objednávky dlouhodobé spotřeby v USA. V 16:00 další data z USA a to spotřebitelská důvěra.

Měnový pár EURUSD se pohybuje, po razantním posílení amerického dolaru ze začátku minulého týdne, od středy v konsolidačním pásmu. Horní hrana konsolidace je zároveň 27,2% výprodeje na EURUSD což je další druh rezistence a pokud by měl trh testovat vyšší úrovně a likvidovat ztráty, bude muset tyto rezistence překonat. Jakmile se tak stane, stává se z dané rezistence poměrně silný support. Pokud by se naopak chtěl trh podívat níže, musel by nejdříve otestovat několik razantních odmítnutí dolní hrany oblasti konsolidace.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

22.03.2018

10:45

Včerejší seance patřila mezi nejzajímavější v roce 2018. Především kvůli včerejšímu zasedání americké centrální banky. Ten podle očekávání zvedl úrokové sazby do rozpětí 1,50-1,75%. To samotné nemělo na finanční trhy až takový dopad.

Podrobnosti

21.03.2018

16:35

Ropa začala během včerejší seance razantní nárůst a býci zatím zůstávají aktivní i během dnešní seance. Ropa začala nejdříve růst v reakci na oznámení amerického ropného institutu API, že zásoby ropy v USA klesly minulý týden o 2,7 mil. barelů.

Podrobnosti

21.03.2018

12:28

Data z britského trhu práce příjemně překvapila a libra si připisuje další zisky. Základní růst mezd zrychlil mezi listopadem a lednem na 2,8%. Očekávalo se přitom zrychlení pouze na 2,6%.

Podrobnosti