Akciové indexy pokračují v korekci

Včerejší seance bez výraznějšího makra. Pozornost tedy byla především věnována akciovému trhu, který včera pokračoval v korekci a opět ztrácel. Někteří investoři se zdá, že se chytli do býčí pasti a trh pravděpodobně půjde otestovat své dosavadní low, případně je již testoval během včerejší seance. Zvýšenou nervozitu potvrzuje také index volatility VIX, který se stále drží nad 30 body, přičemž jeho normální hodnota by měla být kolem 15 body. Stále platí, že korekce není nijak fundamentálně potvrzena a především se dá mluvit o korekci technické. Mezi nejvýznamnější fundamenty včerejší seance patřilo zasedání Bank of England. Ta ponechala základní úrokovou sazbu beze změny na 0,50%. Na doprovodném komentáři však zazněly indicie, že by mohla banka do budoucna zvedat sazby a to již na příštím zasedání. Libra na pozitivní komentáře reagovala posílením, na páru GBPUSD však stihla ještě během včerejší seance většinu svých zisků opět odevzdat. Zbytek forexových párů spíše beze změny. Americký dolar během včerejší seance udržel své zisky a komoditní trhy jsou na páru s americkým dolarem nadále pod tlakem. To stejné se týká i ostatních komodit, například ropa WTI se dostala pod 61 dolarů za barel. Jde však spíše o technickou korekci a reakci trhu na dosavadní razantní růst a probíhající korekci na akciových trzích a s tím všeobecnou nervozitu na trzích. Stále platí, že investoři budou věnovat i během dnešní seance zvýšenou pozornost právě trhu s akciemi.

Dnešní seance nabídne v 10:30 výsledky z výrobního sektoru ve velké Británii. Dále v 14:30 výsledky z kanadského trhu práce. Právě lepší data z trhu práce by měly pomoci kanadskému dolaru v posílení.

Švýcarský frank navazuje od začátku roku na eurové zisky a na páru USDCHF se tedy pohybuje v klesajícím trendu. Nyní však reaguje na silnější dolar a trochu koriguje své zisky. Během dnešní seance se dají vzhledem k včerejšímu medvědímu trendu uvažovat jak longové tak shortové obchody. Jako supporty a rezistence, na které by trh mohl reagovat, vidím následující úrovně v grafu. Fundamentálně dnes neočekáváme žádné zprávy a měl by na tomto měnovém páru být relativní klid.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

21.02.2018

16:44

Ropa začala klesat v reakci na předpovědi, že zásoby ropy v USA se rozšiřují již čtvrtý týden v řadě. Také se objevují otázky ohledně úspěchu OPECu v omezování těžby podporující růst na ropě. Ropa dokázala realizovat minulý týden menší zisky v reakci na pomaleji rostoucí zásoby v USA a zprávu ze Saudské Arábie, která by mohla snížit exporty o dalších 100 000 barelů denně.
Chci číst

21.02.2018

10:25

Americké akciové indexy dalším dnem korigují své zisky z minulého týdne. Nelze však zatím mluvit o další vlně výprodejů, ale spíše panuje nejistota investorů ohledně budoucího vývoje na trzích (více k problematice akciových trhů a případné další korekce doporučuji přečíst včerejší článek zde na stránkách bossainfo.cz). Nervozity na akciových trzích zatím využívá nejvíce americký dolar, který od konce minulého týdne razantně posiluje a likviduje dosavadní ztráty.

Chci číst

20.02.2018

17:02

Úterní seance zatím probíhá podobně jako ta včerejší. Chybí nám důležitá makra, která by ovlivnila trh, ten zatím tedy jen následuje dosavadní trend, případně se snaží udržet si dosavadní zisky. V posilování zatím pokračuje americký dolar, který se i díky rostoucím desetiletým výnosům dostal nad 50% výprodeje z minulého týdne. Zatímco dolar pomalu likviduje ztráty z minulého týdne a udává v podstatě směr na devizovém trhu, americké desetileté výnosy pokračují v růstu a je jen otázkou času kdy překonají 3% hranici.

Podrobnosti