Akciové indexy pokračují v korekci

Včerejší seance bez výraznějšího makra. Pozornost tedy byla především věnována akciovému trhu, který včera pokračoval v korekci a opět ztrácel. Někteří investoři se zdá, že se chytli do býčí pasti a trh pravděpodobně půjde otestovat své dosavadní low, případně je již testoval během včerejší seance. Zvýšenou nervozitu potvrzuje také index volatility VIX, který se stále drží nad 30 body, přičemž jeho normální hodnota by měla být kolem 15 body. Stále platí, že korekce není nijak fundamentálně potvrzena a především se dá mluvit o korekci technické. Mezi nejvýznamnější fundamenty včerejší seance patřilo zasedání Bank of England. Ta ponechala základní úrokovou sazbu beze změny na 0,50%. Na doprovodném komentáři však zazněly indicie, že by mohla banka do budoucna zvedat sazby a to již na příštím zasedání. Libra na pozitivní komentáře reagovala posílením, na páru GBPUSD však stihla ještě během včerejší seance většinu svých zisků opět odevzdat. Zbytek forexových párů spíše beze změny. Americký dolar během včerejší seance udržel své zisky a komoditní trhy jsou na páru s americkým dolarem nadále pod tlakem. To stejné se týká i ostatních komodit, například ropa WTI se dostala pod 61 dolarů za barel. Jde však spíše o technickou korekci a reakci trhu na dosavadní razantní růst a probíhající korekci na akciových trzích a s tím všeobecnou nervozitu na trzích. Stále platí, že investoři budou věnovat i během dnešní seance zvýšenou pozornost právě trhu s akciemi.

Dnešní seance nabídne v 10:30 výsledky z výrobního sektoru ve velké Británii. Dále v 14:30 výsledky z kanadského trhu práce. Právě lepší data z trhu práce by měly pomoci kanadskému dolaru v posílení.

Švýcarský frank navazuje od začátku roku na eurové zisky a na páru USDCHF se tedy pohybuje v klesajícím trendu. Nyní však reaguje na silnější dolar a trochu koriguje své zisky. Během dnešní seance se dají vzhledem k včerejšímu medvědímu trendu uvažovat jak longové tak shortové obchody. Jako supporty a rezistence, na které by trh mohl reagovat, vidím následující úrovně v grafu. Fundamentálně dnes neočekáváme žádné zprávy a měl by na tomto měnovém páru být relativní klid.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

14.08.2018

17:02

Výprodej na turecké liře s sebou táhl indickou rupii i ostatní měny, což zvýšilo riziko nouzového přistání z rizikovějších rozvíjeních se ekonomik. Páteční výprodej byl tak razantní, že během páteční seance některé z měn (včetně turecké liry) dokázaly zkorigovat část ze svých ztrát.

Chci číst

14.08.2018

14:03

Dopolední markodata byly v podstatě ty nedůležitější, kterých jsme se mohli během dnešní seance dočkat. Zveřejněny byly data z britského trhu práce, následovány odhadem hospodářského růstu v Eurozóně za 2. čtvrtletí, včetně růstu HDP v Německu a v ČR.

Chci číst

14.08.2018

10:25

Smíšená seance na devizových trzích, kde si bral oddechový čas americký dolar, nabídla několik překvapivých proti trendových pohybů. Pod tlakem byly drahé kovy, ale také trh s ropou, která se však dokázala ze ztrát vzpamatovat.

Chci číst