Akciové indexy pokračují v korekci

Včerejší seance bez výraznějšího makra. Pozornost tedy byla především věnována akciovému trhu, který včera pokračoval v korekci a opět ztrácel. Někteří investoři se zdá, že se chytli do býčí pasti a trh pravděpodobně půjde otestovat své dosavadní low, případně je již testoval během včerejší seance. Zvýšenou nervozitu potvrzuje také index volatility VIX, který se stále drží nad 30 body, přičemž jeho normální hodnota by měla být kolem 15 body. Stále platí, že korekce není nijak fundamentálně potvrzena a především se dá mluvit o korekci technické. Mezi nejvýznamnější fundamenty včerejší seance patřilo zasedání Bank of England. Ta ponechala základní úrokovou sazbu beze změny na 0,50%. Na doprovodném komentáři však zazněly indicie, že by mohla banka do budoucna zvedat sazby a to již na příštím zasedání. Libra na pozitivní komentáře reagovala posílením, na páru GBPUSD však stihla ještě během včerejší seance většinu svých zisků opět odevzdat. Zbytek forexových párů spíše beze změny. Americký dolar během včerejší seance udržel své zisky a komoditní trhy jsou na páru s americkým dolarem nadále pod tlakem. To stejné se týká i ostatních komodit, například ropa WTI se dostala pod 61 dolarů za barel. Jde však spíše o technickou korekci a reakci trhu na dosavadní razantní růst a probíhající korekci na akciových trzích a s tím všeobecnou nervozitu na trzích. Stále platí, že investoři budou věnovat i během dnešní seance zvýšenou pozornost právě trhu s akciemi.

Dnešní seance nabídne v 10:30 výsledky z výrobního sektoru ve velké Británii. Dále v 14:30 výsledky z kanadského trhu práce. Právě lepší data z trhu práce by měly pomoci kanadskému dolaru v posílení.

Švýcarský frank navazuje od začátku roku na eurové zisky a na páru USDCHF se tedy pohybuje v klesajícím trendu. Nyní však reaguje na silnější dolar a trochu koriguje své zisky. Během dnešní seance se dají vzhledem k včerejšímu medvědímu trendu uvažovat jak longové tak shortové obchody. Jako supporty a rezistence, na které by trh mohl reagovat, vidím následující úrovně v grafu. Fundamentálně dnes neočekáváme žádné zprávy a měl by na tomto měnovém páru být relativní klid.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

18.01.2019

09:59

Akciové trhy ovládl optimismus kolem obchodní války mezi USA a Čínou. Na zprávy reagovaly pozitivně na devizových trzích také rizikovější měny, jako australský dolar a rizikovější aktiva včetně ropy.

Chci číst

17.01.2019

17:04

Nejednoznačná seance na devizových trzích prozatím vyznívá spíše pro americký dolar, který je na většině z měnových párů silnější. Akciové trhy v USA zůstávají i přes probíhající výsledkovou sezonu beze změny. Včerejší pokles amerických ropných zásob ropě nepomohl a ta dnes ztrácí.

Podrobnosti

17.01.2019

10:02

Klidnějšího průběhu včerejší seance dokázala využít pouze americký dolar, který mírně zpevnil. V pozvolných ziscích pokračoval také akciový trh, zatímco ropa po nadprůměrně volatiltní seance udržela své zisky nad 52 dolary.

Podrobnosti