Akciové indexy pokračují v korekci

Včerejší seance bez výraznějšího makra. Pozornost tedy byla především věnována akciovému trhu, který včera pokračoval v korekci a opět ztrácel. Někteří investoři se zdá, že se chytli do býčí pasti a trh pravděpodobně půjde otestovat své dosavadní low, případně je již testoval během včerejší seance. Zvýšenou nervozitu potvrzuje také index volatility VIX, který se stále drží nad 30 body, přičemž jeho normální hodnota by měla být kolem 15 body. Stále platí, že korekce není nijak fundamentálně potvrzena a především se dá mluvit o korekci technické. Mezi nejvýznamnější fundamenty včerejší seance patřilo zasedání Bank of England. Ta ponechala základní úrokovou sazbu beze změny na 0,50%. Na doprovodném komentáři však zazněly indicie, že by mohla banka do budoucna zvedat sazby a to již na příštím zasedání. Libra na pozitivní komentáře reagovala posílením, na páru GBPUSD však stihla ještě během včerejší seance většinu svých zisků opět odevzdat. Zbytek forexových párů spíše beze změny. Americký dolar během včerejší seance udržel své zisky a komoditní trhy jsou na páru s americkým dolarem nadále pod tlakem. To stejné se týká i ostatních komodit, například ropa WTI se dostala pod 61 dolarů za barel. Jde však spíše o technickou korekci a reakci trhu na dosavadní razantní růst a probíhající korekci na akciových trzích a s tím všeobecnou nervozitu na trzích. Stále platí, že investoři budou věnovat i během dnešní seance zvýšenou pozornost právě trhu s akciemi.

Dnešní seance nabídne v 10:30 výsledky z výrobního sektoru ve velké Británii. Dále v 14:30 výsledky z kanadského trhu práce. Právě lepší data z trhu práce by měly pomoci kanadskému dolaru v posílení.

Švýcarský frank navazuje od začátku roku na eurové zisky a na páru USDCHF se tedy pohybuje v klesajícím trendu. Nyní však reaguje na silnější dolar a trochu koriguje své zisky. Během dnešní seance se dají vzhledem k včerejšímu medvědímu trendu uvažovat jak longové tak shortové obchody. Jako supporty a rezistence, na které by trh mohl reagovat, vidím následující úrovně v grafu. Fundamentálně dnes neočekáváme žádné zprávy a měl by na tomto měnovém páru být relativní klid.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.10.2018

16:26

Velmi klidný průběh dnes dosud nabídly finanční trhy. Odpoledne se postaralo o volatilitu na kanadském dolaru zveřejnění růstu kanadské inflace. Akciové trhy dnes přešlapují na místě, zatímco ropa Brent se dostala zpět nad 80 dolarů.

Podrobnosti

19.10.2018

09:55

Americký dolar zůstává silnější a je nejvýše od konce srpna. Akciové index pokračují v korekci zisků ze začátku týdne a výsledková sezona zatím není takovým stimulem, jako se očekávalo. Na komoditním trhu si své zisky zatím udržuje zlato.

Podrobnosti

18.10.2018

17:05

Seanci nahoru dolu dnes zažily devizové trhy, což bylo opět způsobené primárně vývojem amerického dolaru, který dopoledne ztrácel a odpoledne své ztráty zkorigoval. 

Podrobnosti