Akciové indexy na historických maximech, ropa a zemědělské komodity zastavily svůj propad

Americké akciové indexy na nových historických maximech. Rostoucí korekci na ropě (WTI) nezhatila ani horší data z USA. Pozitivní sentiment se vrátil na trhy zemědělských komodit, které výrazněji rostly.

Na nových historických maximech včera zavíraly hlavní americké akciové indexy, které tak navázaly na růst z úterní seance. Index S&P500 se přes noc dokonce podíval nad úroveň 3000.

I včera se měnovému páru USD/JPY nedařilo, když oslabil až k S/R úrovni 107.55, od které se odrazil zpátky k dennímu open. Měnový pár AUD/USD se včerejším posilováním dostal na dvouměsíční high.

Ropa během včerejší obchodní seance konsolidovala a nenavázala tak na úterní, téměř 5 % pokles. Během odpoledne jsme se dočkali dat ohledně stavu zásob ropy v USA, které poklesly o 1.085 milionu barelů, což bylo pro trhy překvapující, neboť očekávaly pokles o bezmála 3 miliony. Trh reagoval zvýšenou volatilitou, smazal část předchozího klesajícího pohybu a na konci dne zavíral kolem hodnot 57.3.

Pozitivní nálada se vrátila na trhy zemědělských komodit, které si během včerejší seance prošly silnějším růstem. Nejvíce se dařilo kukuřici, jejíž cena během včerejší seance rostla o více jak 4 %. Podobně se dařilo i trhům pšenice a sojových bobů.

 

Dnešní fundamenty:

Dnes nás na fundamenty čeká chudý den, neboť v USA mají státní svátek (Den nezávislosti).

11.00 dojde ke zveřejnění maloobchodních tržeb z EU.


UPOZORNĚNÍ:
 Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

19.07.2019

09:59

Americký dolar je pod tlakem vinou negativního komentáře Williamse potřebě výraznějšího snížení úrokových sazeb. Komentář o sazbách pomohl k ziskům akciovým indexům. Zlato posiluje nejvýrazněji od roku 2013.

Podrobnosti

19.07.2019

09:10

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Podrobnosti

18.07.2019

13:26

GBP/USD intradenní support a resistence
Podrobnosti