Akciové indexy díky ceně ropy nepolevují v růstu

Akciové trhy se dnes opírají o stabilizaci ceny ropy. Americká ropa WTI se obchoduje nad hranicí 45 dolarů za barel poté, co se objevily spekulace, že ve Spojených státech by mohlo dojít k poklesu zásob a hlavní exportéři mluví o omezení těžby. Analýzu ropy naleznete zde.

Evropské akciové indexy dnes mají za sebou 5. úspěšnou obchodní seanci v řadě. Německý akciový index DAX dnes přidává 1,23 procenta a překonává klíčovou rezistenční hodnotu 10 500 bodů, na níž jsme vás včera upozorňovali.

Celkově je výsledková sezóna v Evropě zatím povzbudivá. Ze 77 procent společností vedených v indexu STOXX Europe 600, které dosud zveřejnily výsledky hospodaření, jich 61 procent naplnilo nebo překonalo očekávání trhu. Ačkoliv výsledky evropských firem příjemně překvapují, druhé pololetí může být ovlivněno nejistotou a s ní spojenými nižšími investicemi kvůli brexitu.

Ke včerejšímu grafu Daxu dnes přidáváme pokračování. Na dnešním grafu je vidět nejen důležitost rezistence 10 500 bodů, ale i možnost vytvoření býčí formace obrácená hlava ramena s fialovou „neckline“ úrovní. Pokud bude německý index tento týden pokračovat v rostoucí náladě a uzavře na denní a následně i týdenní svíčce nad neckline linií, bude to pro německý index silný býčí signál a otevře mu dveře k dalšímu růstu.

Britská libra dnes po výrocích člena bankovní rady oslabuje na všech měnových párech. Postupně se chystá proti euru otestovat minima, na nichž se obchodovala po výsledku referenda o brexitu. U těchto maxim je dobré sledovat „price action“ a oscilátor MACD, který by mohl vytvořit s cenou medvědí divergenci a postarat se o to, aby libra rezistenci nepřekonala. 


Nejnovější analýzy