Akcie, ropa, euro před zasedáním ECB posilují, analýza ropy

Ropě se dnes podařilo otočit kormidlo a severomořská ropa Brent se vrátila nad hodnotu 40 USD za barel. Investoři doufají, že největší světoví těžaři se domluví na zmrazení objemu těžby a přebytek suroviny na trhu se tak sníží. Ceny ropy letos diktují směr akciovým trhům. Ty reagují na obnovený růst černého zlata pozitivně, avšak v koutku duše se stále bojí o možné zpomalení globální ekonomiky pod vedením slabého hospodářství Číny. Akciím by mohlo pomoci i zítřejší zasedání Evropské centrální banky (ECB), která by mohla více uvolnit měnové podmínky, ať už dalším snížením úrokových sazeb nebo i navýšením objemu programu kvantitativního uvolňování (QE). Dnes zasedala kanadská centrální banka (BoC), která ponechala základní úrokovou sazbu na nezměněné úrovni 0,5 procenta a trhům nabídla mírně pozitivní komentář pro kanadský dolar. Večer v 21:00 zasedá novozélandská centrální banka (RBNZ).

Americká ropa WTI posiluje v rostoucím kanálu, v němž bojuje se silnou rezistencí v podobě předchozích maxim. Klíčová je hodnota 40 USD za barel. Pokud ji ropa překoná, otevře se ji velký prostor pro růst až k maximům z druhé poloviny roku 2015. V opačném případě budeme čekat na opuštění rostoucího kanálu a následně spekulovat na pokles.

Zdroj: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy