Akcie před projevem Janet Yellenové mírně rostou, analýza DAXu

Německý DAX pokračuje v silném výprodeji. Trh se dostal do supportní zóny kolem psychologické úrovně 9000, avšak nic zatím nenasvědčuje tomu, že by byl zabrzděn propad. Jasnějších obrysů, tak získává náš výhled z počátku roku, kdy padla věta o možné motýlí formaci. Jde sice pořád o dlouhou cestu, nicméně trh už nedrží ani důležitá trendová linie (červená), ba naopak se v analýze opět objevuje trendová linie z týdenního grafu. Nicméně jde o dlouhodobější výhled, který potvrzuje negativní trend.

Co se týče dnešního obchodování, tak se vrátíme ke grafu z 8.2.2016. Zde vidíme, že DAX včera uzavřel přesně na hodnotě podpory 8 900 bodů nerozhodnou svíčkovou formací "doji". Zde může najít krátkodobou podporu a zkorigovat k horné hraně kanálu. Jakmile se propadneme pod podporu 8 900 bodů, lze očekávat pokračování klesajícího trendu. Dnes sehraje na akciovém trhu klíčovou roli projev Janet Yellenové v 16:00. 

Zdroj: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy